חדשות

בחזית ההסברה – לחבר בין מיומנויות מקצועיות לעבודה משמעותית וציונות גדולה

ספיר גנץ אלדר, בוגרת מחזור ז' של התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם במרכז האקדמי שלם, והיום סמנכ"לית "ישראליז", עמותה שעוסקת בהסברה ישראלית ושיתופי פעולה אזוריים.

19 בנובמבר 2023

ספיר, ספרי על דרכך המקצועית.

מבחינתי התחלתי את הדרך המקצועית שלי כשהייתי מ"פ בחיל החינוך בפלוגה בדואית. הבנתי את החשיבות של השפה הערבית וההיכרות עם המזרח התיכון, וככה הגעתי ללמוד בשלם.
בשנה הראשונה ללימודים בשלם העברתי סיורים בכנסת, וזו הייתה התחלת ההיכרות שלי עם עולמות של פוליטיקה, השפעה ציבורית ודוברות. בשנה השנייה עבדתי בתור ראש לשכת דובר ועדת הבחירות המרכזית, ובמקביל הייתי עמיתה בתוכנית "דיפלואקט" של עמותת "מילואמניקים בחזית" שמתעסקת בהסברה, ואחרי התנדבות של שנה ניהלתי את התוכנית. בשנה האחרונה ללימודים יצאתי לחופשת לידה וחזרתי ממנה לתפקיד סמנכ"לית בעמותת “ישראליז”.

למה בחרת ללכת לעולם ההסברה?

מבחינתי עולם ההסברה הוא שילוב בין ציונות גדולה לתעסוקה שיש בה השפעה ומשמעות למדינה ולחברה. אני מאמינה שאני טובה בעמידה מול קהל וביצירת שיח מתוך מורכבות, והבנתי שזה המקום לחבר בין הכישורים שלי לציונות ועבודה עם משמעות.

איך הלימודים בשלם השפיעו על דרכך המקצועית?

'שלם' השפיע על החיים שלי בדרכים מגוונות, משיפור המיומנויות שלי ועד שייכות לקהילה חמה ורשת של אנשים שיש להם רצון להשפיע ולעשות דברים טובים למען החברה הישראלית.

האנגלית שלי השתפרה פלאים, יכולות הניסוח והכתיבה שלי שויפו, ויחד איתם קיבלתי כלים אנליטיים לחקור ולנתח סיטואציות וטקסטים. המרכז האקדמי שלם גם עזר ועוזר לי עד היום בקשרים וברישות, ובאמצעות הרשת של שלם הכרתי אנשים טובים שהם חלק מהדרך המקצועית שלי.

אבל אם יש משהו שאותו קיבלתי משלם יותר מכול, זה רכישת השפה הערבית והיכרות עם העולם הערבי. היכולת לקרוא, לדבר ולהבין ערבית ספרותית ומדוברת שינתה את חיי. בשלם העמקתי את הידע הכללי שלי ואת ההבנה של המזרח התיכון. ובסופו של דבר הידע ההוליסטי הזה על העולם הערבי הוא נכס בעולמות ההסברה והדיפלומטיה.

מה התוכניות להמשך?

אני רוצה לחיות חיים שיש בהם משמעות ושמחה, עם בעלי ועם ילדים, אולי גם לטייל בעולם. אני רואה את עצמי מובילה מיזמים חברתיים בעלי ערך בקנה מידה נרחב לחברה הישראלית. אני רוצה לנהל ולעבוד עם אנשים וגם ליצור אימפקט חברתי.

מה היית רוצה לשנות בעולם הזה ובכלל?

חוץ מביטחון המדינה, למען האמת מעניין אותי לשנות את נושא פקקי התנועה בישראל. זה בזבוז כסף, זמן משפחה, אנרגיה ועצבים. אולי יום אחד אמצא את עצמי עוסקת בתיקון הזה. אני לא יכולה לומר שיש לי פרויקט או נושא אחד שאני רוצה לעסוק רק בו. אני מתאהבת בפרויקטים שנראים לי חשובים ושמחה לעשות אותם הכי טוב שאפשר, וארצה אולי למצוא באיזשהו שלב מטרות אחרות שזקוקות לקידום.


מלחמת חרבות ברזל
ספיר גנץ אלדר, ממלאת מקום מנכ״ל "ישראליז", מסבירה כיצד כל אחד מאיתנו יכול לעזור במאמצי ההסברה

 

מתעניינים בלימודים בשלם? נשמח לדבר

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס וניצור אתכם קשר לגבי היום מיון הקרוב.