למה לבנות הפוך?

למה לבנות הפוך?

תואר ראשון בונים מהבסיס

זה לא עוד תואר ראשון. זו תוכנית מצטיינים שתאפשר לכם להוביל בכל תחום. התוכנית שלנו מעניקה בסיס רחב, גישה אל הרעיונות הגדולים שעיצבו את התרבות שלנו ודרכי חשיבה שישמשו אתכם בכל קריירה שבה תבחרו. תשאלו את הבוגרים שלנו, שנמצאים כבר היום בלב העשייה: במשרדי ממשלה, באקדמיה, בתקשורת, במגזר העסקי ובמגזר השלישי.

אז למה לבנות הפוך? מתחילים מתואר ראשון שנותן בסיס לכל החיים.

הירשמו ליום הפתוח הקרוב: 5.1.2023

לימודים גבוהים. מאוד

המרכז האקדמי שלם הוא המוסד להשכלה גבוהה היחיד בישראל המעניק תואר ראשון דו-חוגי יוקרתי ברוח אוניברסיטאות העילית בארה"ב. תוכנית התואר נבנתה בקפידה במטרה להעניק השכלה רחבה במגוון תחומים ולפתח מיומנויות של קריאה ביקורתית, חשיבה יצירתית, התנסחות בכתב ובעל פה והבנת התמונה הכוללת על כל פרטיה.

במסגרת התואר אף תלמדו באחת מתוכניות הלימודים הבאות: לימודי המזרח התיכון והאסלאם, לימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון*, או פילוסופיה והגות יהודית.

* הענקת התואר בתוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

תוכניות לימודים לבחירה

כיוון שהתואר הוא דו-חוגי, תוכלו לבחור באחת משלוש תוכניות הלימודים הבאות:

לימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון

לימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון*

בתוכנית נחשפים לסוגיות מדיניות עכשוויות, מכירים את עקרונות הדיפלומטיה לדורותיה, לומדים בצורה מעמיקה את תולדות המלחמות ואת האסטרטגיות שהאנושות פיתחה כדי להתמודד עם אתגרי ביטחון, ומקבלים כלים שכל מקבל החלטות זקוק להם.

לימודי המזרח התיכון והאסלאם

לימודי המזרח התיכון והאסלאם

בתוכנית לומדים הסטודנטים לקרוא, לכתוב ולדבר באופן שוטף בשפה הערבית, פוגשים את הטקסטים המכוננים של האסלאם ומנתחים את ההתפתחויות ההיסטוריות לצד אלה העדכניות ברחבי העולם הערבי ובמזרח התיכון.

לימודי פילוסופיה והגות יהודית

לימודי פילוסופיה והגות יהודית

בתוכנית מכירים הסטודנטים לעומקם הן את הטקסטים של ההגות היהודית והן את היצירות הגדולות של העולם המערבי, צוללים לעומקה של כל תרבות ומנתחים את ההשפעות ההדדיות במפגש ביניהן.

* הענקת התואר בתוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

מה הבוגרים שלנו עושים? (הכול)

אורי איזק

בוגר מחזור א', עיתונאי, עורך ומגיש בחדשות 12

רבקה ארביב

בוגרת מחזור ב', מנכ"ל עמותת חופות, מערך רבני פרטי מבית השגחה פרטית

תומר סויסא

בוגר מחזור ד', מנהל חדשנות, תעשייה וקשרים בינלאומיים במרכז כנרת לחדשנות

דביר שוורץ

בוגר מחזור א', מנכ"ל הוצאת הספרים סלע מאיר

ספיר בלוזר

בוגרת מחזור ב', יזמת חברתית ומנכ"ל התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצי לשעבר

Previous
Next

המקומות שבהם הבוגרים שלנו כבר משפיעים

היתרונות של שלם

תוכנית המצטיינים  שלנו לא קלה, אנחנו יודעים. זו הסיבה שאנחנו מעניקים לסטודנטים שלנו מעטפת של יתרונות נוספים.

thumbnail_2-2

25 סטודנטים בכיתה

הסטודנטים שלנו מקבלים יחס אישי לאורך כל הלימודים, ובמסגרת השנה הראשונה אף מקבלים הנחיה אישית. כיוון שהקורסים נלמדים בקבוצות קטנות של לא יותר מ־25 סטודנטים, כל המשתתפים נדרשים לגבש דעה אישית, להעמידה למבחן ולהגן עליה. במקום לחזור על מסקנות של אחרים, הסטודנטים שלנו מתנסים בגיבוש חותם אישי ומקורי בכל דיון והופכים לקוראים טובים, חכמים וביקורתיים.

thumbnail_1

מלגות חסרות תקדים לכל הסטודנטים

לכל סטודנט סבסוד שכר לימוד בסך 26,500 ₪, מלגת מחיה בסך 2,000 ₪ ומלגת מגורים בסך 1,000 ₪ למתגוררים בסביבות הקמפוס*.
המלגות מאפשרות לסטודנטים להשקיע את מרב זמנם ללימודים לצד התנסות בעולם המקצועי
*בהתאם למפת תחום המגורים המתפרסמת באתר

thumbnail_3

במקום ה-1 בסקר התאחדות הסטודנטים

המספרים מדברים בעד עצמם: זכינו במקום הראשון של סקר שביעות הרצון שעורכת התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות בישראל. וזו לא הפעם הראשונה – אנחנו קוטפים בקביעות את המקום הראשון בסקר זה באיכות ההוראה, איכות סביבת הלמידה ושיפור כישורים — ובעוד מדדים רבים מתוך מדדי הסקר כמו התנאים הפיזיים. ביום הפתוח תוכלו לטעום את זה בעצמכם.

thumbnail_4-1

ליווי אישי ופיתוח מקצועי

אנחנו נמצאים שם לצידכם לאורך כל הדרך – במהלך הלימודים וגם אחרי שתהפכו לבוגרים: מסייעים בהשמה ובפתיחת דלתות, מאיצים את המקצועיות באמצעות הכשרות, יוצרים עבורכם הזדמנויות להתמחויות בארגונים איכותיים, מייעצים לכם בכל צומת מכריע ותומכים בדרך שלכם להצלחה, שנים רבות אחרי שתסיימו את הלימודים

thumbnail_5-1

משלחות חו"ל

יש דברים שפשוט אי אפשר ללמוד בכיתה. בכל שנה יוצאות משלחות של סטודנטים ובוגרים לארה"ב, אחת לסן פרנסיסקו ושנייה לוושינגטון, כדי ללמוד מקרוב על הממשל האמריקני, על הקשרים בין הקהילה היהודית בארץ לזו האמריקנית ועל הלכי הרוח בדמוקרטיה הגדולה בעולם. הסטודנטים והבוגרים גם משתתפים בתוכנית התמחות של שלשה חודשים במשלחת הישראלית לאו"ם בניו יורק.

thumbnail_6-1

לומדים שפה

שפה היא הרבה יותר מדרך לתקשר ולדבר. היא ביטוי לתרבות, להיסטוריה ולדרך הסתכלות על העולם. לימוד השפה הערבית ברמה גבוהה מאפשר לסטודנטים שלנו להבין טוב יותר את המרחב שבו אנחנו חיים. שיוף השפה האנגלית מקנה לסטודנטים שלנו יכולות גבוהות הן באקדמיה והן בקריירה. לכן אנחנו משקיעים כל כך בלימודי אנגלית וערבית, תוך שילוב של תרגולים פרטניים קבועים אחד על אחד.

הגעתם עד כאן?

יש מצב שאנחנו מתאימים

מצטיינים? השאירו פרטים ונתקדם משם