למה לבנות הפוך?

למה לבנות הפוך?
תואר ראשון בונים מהבסיס

תואר ראשון בונים מהבסיס

זה לא עוד תואר ראשון. המרכז האקדמי שלם הוא המוסד להשכלה גבוהה היחיד בישראל הפועל במודל ה"Liberal Arts" ברוח אוניברסיטאות העילית בארה"ב, ומציע חוויה אינטלקטואלית אינטנסיבית לסטודנטים מצטיינים, שתאפשר לכם להוביל בכל תחום שתבחרו.

הסטודנטים שלנו צוללים עמוק אל הטקסטים המכוננים של התרבות המערבית, המזרח תיכונית, הישראלית והיהודית, ומתמודדים עם השאלות הגדולות שעולות מהם. במהלך התואר תרכשו כלים ומיומנויות שישמשו אתכם בכל קריירה שבה תבחרו – חשיבה ביקורתית, יכולות ניתוח ואנליזה, רטוריקה, יצירתיות ויזמות.

תשאלו את הבוגרות והבוגרים שלנו, שנמצאים כבר היום בלב העשייה: במשרדי ממשלה, באקדמיה, בתקשורת, במגזר העסקי ובמגזר השלישי.

נגן וידאו

מתעניינים בלימודים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם

נגן וידאו

המקומות שבהם הבוגרים שלנו כבר משפיעים

היתרונות של שלם

thumbnail_1

מלגות לכל הסטודנטים

הסטודנטים והסטודנטיות שלנו משלמים שכר לימוד אוניברסיטאי ומקבלים מלגות מחייה ודיור* בגובה 3000 ₪ לחודש, המאפשרות להם להקדיש את עיקר זמנם ללימודים, לפיתוח מקצועי וליוזמות.
*מלגת הדיור ניתנת בהתאם למפת תחום המגורים המתפרסמת באתר

thumbnail_4-1

מעטפת פיתוח מקצועי

אנחנו לצידכם לאורך כל הדרך, במהלך הלימודים וגם לאחריהם – מעניקים ליווי מקיף הכולל תוכנית התמחות מותאמת אישית, תוכנית מנטורינג ואקסלרטור יזמות, ותומכים בכל הצמתים המרכזיים בדרך שלכם להצלחה. רשת הבוגרים שלנו מהווה קהילה חברתית ומקצועית פעילה ומחויבת המשמשת פלטפורמה ליצירת קשרים, יוזמות ועוד.

thumbnail_2-2

25 סטודנטים בכיתה

הלימודים מתקיימים בכיתות קטנות, המונחות על ידי טובי המרצות והמרצים ומתקיימים בהם דיון וחקירה מעמיקים. הסטודנטים שלנו מקבלים יחס אישי לאורך כל הלימודים, ובמסגרת השנה הראשונה אף מקבלים הנחיה אישית.

thumbnail_3

מקום 1 בסקר הסטודנטים

בשנת 2022 זכינו במקום הראשון בשביעות רצון בסקר התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצית מבין כל מוסדות ההשכלה הגבוהה, וזו לא הפעם הראשונה – אנחנו קוטפים בקביעות את המקום הראשון בסקר באיכות ההוראה, ברמת הקורסים, ביחס הסגל ובמדדים נוספים.

thumbnail_5-1

משלחות לחו"ל

יש דברים שפשוט אי אפשר ללמוד בכיתה. בכל שנה יוצאות משלחות של סטודנטים ובוגרים לארה"ב, כדי ללמוד מקרוב על הממשל האמריקני, על הקשרים בין הקהילה היהודית בארץ לזו האמריקנית ועל הלכי הרוח בדמוקרטיה הגדולה בעולם.

thumbnail_6-1

לומדים שפה

שיוף השפה האנגלית מקנה לסטודנטים שלנו יתרון באקדמיה ובקריירה. לימוד השפה הערבית מאפשר לסטודנטים שלנו להבין טוב יותר את המרחב שבו אנו חיים. לכן אנחנו משקיעים כל כך בלימודי אנגלית וערבית, תוך שילוב של תרגולים פרטניים קבועים אחד על אחד.

לימודים גבוהים. מאוד

תוכנית התואר נבנתה בקפידה במטרה להעניק השכלה רחבה במגוון תחומים ולפתח מיומנויות של העמקה, קריאה ביקורתית, דיון ענייני במציאות מורכבת, חשיבה יצירתית, אנליזה ורטוריקה. בשנה הראשונה כלל הסטודנטים לומדים את קורסי הבסיס של תוכנית הליבה בלימודים הומניסטיים, ובתום השנה הראשונה ללימודים, בוחרים  בחוג לימודים נוסף:

לימודי המזרח התיכון והאסלאם

לימודי המזרח התיכון והאסלאם

בתוכנית לומדים הסטודנטים לקרוא, לכתוב ולדבר באופן שוטף בשפה הערבית, פוגשים את הטקסטים המכוננים של האסלאם ומנתחים את ההתפתחויות ההיסטוריות לצד אלה העדכניות ברחבי העולם הערבי ובמזרח התיכון.

לימודי פילוסופיה והגות יהודית

לימודי פילוסופיה והגות יהודית

בתוכנית מכירים הסטודנטים לעומקם הן את הטקסטים של ההגות היהודית והן את היצירות הגדולות של העולם המערבי, צוללים לעומקה של כל תרבות ומנתחים את ההשפעות ההדדיות במפגש ביניהן.

לימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון

לימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון*

בתוכנית נחשפים לסוגיות מדיניות עכשוויות, מכירים את עקרונות הדיפלומטיה לדורותיה, לומדים בצורה מעמיקה את תולדות המלחמות ואת האסטרטגיות שהאנושות פיתחה כדי להתמודד עם אתגרי ביטחון, ומקבלים כלים שכל מקבל החלטות זקוק להם.

* הענקת התואר בתוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון מותנית באישור המועצה להשכלה גבוהה.

מה הבוגרים שלנו עושים? (הכול)

אורי איזק

בוגר מחזור א', עיתונאי, עורך ומגיש בחדשות 12

רבקה ארביב

בוגרת מחזור ב', מנכ"ל עמותת חופות, מערך רבני פרטי מבית השגחה פרטית

תומר סויסא

בוגר מחזור ד', מנהל חדשנות, תעשייה וקשרים בינלאומיים במרכז כנרת לחדשנות

ספיר בלוזר

בוגרת מחזור ב', יזמת חברתית ומנכ"ל התאחדות הסטודנטים והסטודנטיות הארצי לשעבר

Previous
Next

הגעתם עד כאן? יש מצב שאנחנו מתאימים

הגעתם עד כאן?
יש מצב שאנחנו מתאימים

מצטיינים? השאירו פרטים ונתקדם משם