חדשות ואירועים

גיליון מס' 3 של 'קאנון': המהפכה הביקורתית

סוקרטס וגנגנם סטייל, אבן חאזם והארי פוטר: הגיליון החדש של כתב העת הסטודנטיאלי 'קאנון' לא משאיר אבן על אבן בתרבות הקלאסית והפופולרית

3 באוגוסט 2016

במרכז הכתיבה דלק האור בשבועות האחרונים עד לשעות הקטנות של הלילה. מאמרים נערכו, שורות הוגהו, תמונות נאספו, פסקאות קוצצו והוחלפו – ובסופו של תהליך היצירה השוקק הזה ראה אור הגיליון השלישי של כתב העת הסטודנטיאלי 'קאנון'.

קאנון הוא במה להגות, ביקורת, החלפת דעות ושיתוף ברעיונות שעורכים הסטודנטים בשלם, בעזרתו של ראש מרכז הכתיבה ד"ר אבי גרפינקל. זוהי זירת שיח מרגשת, מגרש החול של הסטודנטים והמרצים שבו הם מפריחים רעיונות לחלל האוויר, שומעים תגובות ודנים במסקנות.

הגיליון החדש כולל מאמר המתחקה אחר ציטוט המיוחס לסוקרטס ובודק אם מקורו באמירה אחרת של הפילוסוף; מנסה להבין את  הצלחתו של הלהיט הקוריאני 'גנגנם סטייל' מביא מסות אישיות על בן משפחה השבוי בכת ואיכות החיים האטיים ומצית פולמוס בין מרצים בשאלה 'מהי המהפכה המשמעותית ביותר בעיניך?', זאת לצד מאמרים נוספים ושירים פרי עטם של הסטודנטים.

credit niv tishbi

"הפתעה, אי-גיון ושאלות מול העולם". דימוי השער, תמונה של האמן ניב תשבי

"בגיליון השלישי ניסינו לשלב בין חקירות קצרות ברוח הלימודים ההומניסטיים לבין ניתוח מעמיק של תופעות בתרבות הפופולרית", אומרת רותם לורד הראבן, חברת מערכת כתב העת, "והרעיון המאגד הוא ערעור: על מוסכמות, על אמתות מקובלות ועל טקסטים מיתיים. דימוי השער משקף את ההפתעה, את האי-גיון ואת השאלה שהאדם שואל מול העולם, ולעתים נותר ללא תשובה".

בהקדמה לגיליון החדש מצטטים העורכים את פרופ' שמואל שקולניקוב ז"ל, שבתשובה לשאלה "מהי פילוסופיה ולמה ללמוד אותה" ענה כי "פילוסופיה היא לחשוב ולהגיד שוב ושוב 'זה לא בהכרח כך'". קריאה בגיליון מוכיחה כי אכן כן, השאלות הגדולות ממשיכות להישאל.

מתעניינים בלימודים בשלם? בדקוּ התאמתכם

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס ובואו ליום הפתוח הקרוב בתאריך 24.05

אירועים קרובים

יום פתוח

24 במאי 2018
20:00-17:00
קריית מוריה | רח' העסקן 3 | ירושלים
יום פתוח במרכז האקדמי שלם

ידיעות

קבלו עדכונים משלם

לקבלת עדכונים מהמרכז האקדמי שלם, מלא/י את פרטיך