תואר ראשון (B.A.) בלימודי המזרח התיכון והאסלאם יגרום לכם להסתכל אחרת על האזור — ולהצליח בתוכו

אם אתם רוצים להבין לעומק את המרחב שבו אנו חיים, ללמוד לדבר ולקרוא ערבית ברמה גבוהה, להכיר את הטקסטים המכוננים של האסלאם ולהבין לעומק את ההיסטוריה של האזור כדי להבין את ההתפתחויות העכשוויות בו – מסלול המזרח התיכון והאיסלאם במרכז האקדמי שלם הוא בדיוק בשבילכם.

תוכנית המצטיינים של המרכז האקדמי שלם מעניקה תואר ראשון בלימודים הומניסטיים ברוח אוניברסיטאות העילית בארה"ב ובאירופה. במהלך התואר תוכלו לבחור אחד משני מסלולים: פילוסופיה מערבית או לימודי המזרח התיכון והאסלאם.

מתאימים לתוכנית המצטיינים שלנו? תוכלו לקבל מלגות חסר תקדים שיאפשרו לכם ללמוד בראש שקט בקמפוס ייחודי בירושלים.

לפרטים נוספים צרו עימנו קשר בטופס או התקשרו: 1-800-800-616

למה מסלול המזרח התיכון והאסלאם?

מתעניינים במסלול המזרח התיכון והאסלאם?

רוצים להתקבל לתכנית המצטיינים שלנו, ללמוד בקמפוס ייחודי בירושלים וליהנות ממלגות חסרות תקדים? הירשמו ליום הפתוח ב-28.02.19

התכנית מיועדת למצטיינים המעוניינים להקדיש את זמנם לתכנית לימודים מלאה לתואר ראשון דו-חוגי בלימודים הומניסטיים במסלול המזרח התיכון והאסלאם.החדירה התרבותית של המערב מעוררת חששות רבים בקרב האליטה הדתית ברפובליקה האסלאמית, ומציתה מחלוקות בין ההנהגה הרוחנית להנהגה הפוליטית. מה מכעיס את אימאם ג'ומעה, האימאם של טהרן?

הסטודנטים מספרים

"התכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם בשלם הייתה ייחודית ברב הממדיות שלה: הסתכלנו על היופי והמורכבות של המזרח התיכון במשקפיים היסטוריים, ספרותיים ודתיים. אך מה שהעמיק והעשיר את חוויית הלימוד עוד מעבר לכך היה הדגש הרב על השפה הספרותית והמדוברת. העומק והעושר האלה נוצרו לא רק מהחשיפה לטקסטים עתיקים וחדשים שאותם קראנו במקור, אלא גם משיחה בלתי פוסקת עם ערבים פלסטינים ממזרח ירושלים שאיתם תרגלנו את הערבית אחד על אחד באופן שוטף ודרכם זכינו להכיר את עולם הערבים והאסלאם באופן בלתי אמצעי".

—אלון נווה, בוגר המרכז האקדמי שלם

הססמה 'מוות לאמריקה' מאפיינת כל טקס ציבורי מאז המהפכה האסלאמית. מדוע האיראנים ממשיכים לצעוק את ססמת השנאה גם כיום, לאחר חתימת הסכם בינם לבין ארצות הברית?