ספרייההדרכות ושירותי ספרייה

הדרכות לשירותי ספרייה

מדריך להתמצאות בקטלוג ספריית שלם
המדריך מציג את שיטות החיפוש המרכזיות בקטלוג של ספריית שלם, כולל חיפוש בשיטת Browse, בשיטת Search וחיפוש מתקדם. כמו כן, המדריך סוקר את שדות החיפוש המרכזיים שרלוונטיים לספריית שלם ומציג טיפים ייחודיים לחיפוש בקטלוג.

השאלה והארכת ספרים לסטודנטים פעילים
המדריך מציג את תנאי ההשאלה לסטודנטים במרכז שלם, והן את התנאים להארכות, החזרות והזמנות של ספרי ספרייה. כמו כן ניתן הסבר על אופן השימוש בכרטיס הקורא האישי.

פתיחת מינוי בספרייה הלאומית
ספריית שלם מציעה (וממליצה על) שימוש בספרייה הלאומית, ובכלל זה מעודדת אתכם/ן לפתוח מינוי שמאפשר השאלת ספרים הביתה. לשם פתיחת המינוי יש לעקוב אחר השלבים המתוארים בקובץ.

מדריך להזמנת ספר הנמצא ברשות קורא אחר
מעתה ניתן להזמין ספר שנמצא ברשותו של קורא אחר דרך כרטיס הקורא. מומלץ להשתמש בשירות ההזמנות כדי למנוע מצב שבו מי שמחזיק בספר מאריך את ההשאלה והחזרת הספר מתעכבת.

משלוח רשימות קריאה לדוא"ל האישי דרך הקטלוג
קטלוג הספרייה מאפשר לעשות חיפוש פשוט או מורכב ולשמור את התוצאות. השמירה נעשית באמצעות משלוח תוצאות החיפוש הרלוונטיות לדוא"ל. כך ניתן לשמור רשימות ספרים לשימוש עתידי, לחסוך את הצורך בחיפוש מחודש של כותר, ולגשת בקלות לפרטים של רשומה ביבליוגרפית נבחרת.

בקשת חבר/ת סגל לרכישת ספר
חברי וחברות סגל בשלם מוזמנים להמליץ על ספרים שיעשירו את אוסף הספרייה (בנוסף לספרי הסילבוס הנרכשים באופן שוטף).
בנוסף, הספרייה מסייעת לחברי סגל המעוניינים לרכוש ספרים מתקציב המחקר האישי שלהם.
לשני הצרכים יש להיכנס באמצעות ת"ז ולמלא את הפרטים הנדרשים. עם קליטת הבקשה נחזור אליכם/ן במייל אישי.

הדרכות לחיפושים מקוונים

סרטון הדרכה – איתור מקורות מחקריים באינטרנט
מדריך מצולם שחיבר מנחה הכתיבה אורי ארמן, המציג עקרונות יסוד וטיפים בחיפוש מקצועי וממוקד באינטרנט באופן שיאפשר לכם להגיע לחומר רלוונטי עבורכם ועבור מה שאתם צריכים. בין היתר הסרטון עוסק בחיפוש בוליאני, בחיפוש מצמצם ובחיפוש מרחיב.

מדריך חיפוש ב-JSTOR
JSTOR הוא מאגר ארכיוני של כתבי-עת אקדמיים בתחומי מדעי הרוח, מדעי החברה והמדעים המדויקים. המאגר מכיל מאמרים בטקסט מלא מתוך למעלה מ-1000 כתבי עת, בנוסף לכנסים, סקירות ספרים ומקורות ראשוניים.

מדריך חיפוש ברמב"י – רשימת מאמרים במדעי היהדות
רמב"י הוא מפתח סלקטיבי של מאמרים בתחומי מדעי היהדות, לימודי ארץ ישראל ומדינת ישראל. המאגר המקוון מכיל חומרים משנת 1966 ואילך, עם השלמות משנים קודמות ומתעדכן בכל יום. המאמרים לקוחים מכתבי-עת מדעיים, מספרי יובל וזיכרון ומאסופות מחקרים בעברית ובשפות לועזיות. לעיתים מצורף קישור לטקסט המלא של המאמרים.

מדריך חיפוש בגוגל סקולר
 Google Scholarהוא מנוע לחיפוש חומרים אקדמיים. תוצאותיו של כל חיפוש כוללות מידע ביבליוגרפי כגון: שם הכותר, שמות המחברים ומקור הפרסום (שם הספר, כתב העת וכו'). מקורות המידע המכוסים ב-Google Scholar  הם ספרים, תזות, מאמרים ברי-שיפוט (Peer Reviewed), תקצירים וספרות אקדמית אחרת.

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם