חדשות ואירועים
ההרצאה השנתית במחשבה מדינית יהודית על שם זלמן חיים ברנסטין

ההרצאה השנתית במחשבה מדינית יהודית על שם זלמן חיים ברנסטין

"התחדשות יהודית: ממסע אישי לחזון לאומי" מאת ד"ר רות קלדרון
26 בפברואר 2018
18:45
קריית מוריה | רח' העסקן 3 | ירושלים

מדינת ישראל בת 70, והיא יציבה וחזקה מאי פעם. מצב זה מאפשר לנו לדון בשאלות שלעתים נדחקות הצידה: איזה סוג של שבת ראוי לקיים במרחב הציבורי? מהו הקאנון העברי-ישראלי, ומי צריך ללמד אותו? מה מקומה של היהדות בתרבות הישראלית, והאם "לימוד תורה" הוא רק עניין דתי?

בשלושת העשורים האחרונים מתפתחת בישראל תנועת 'התחדשות יהודית': עשרות חבורות, קהילות, מוסדות וארגונים המבקשים לאפשר לציבור להשתתף בשיח ציבורי נרחב ורב מגזרי על התרבות היהודית בישראל.

אחת מהחלוצות בתחום ההתחדשות היהודית בישראל היא ד"ר רות קלדרון. בהרצאתה תשתף אותנו ד"ר קלדרון בדרך שעברה: ממסע אישי למציאת לימוד תורה שהולם את ערכי חייה אל יצירת חזון לאומי חדש של תרבות יהודית-ישראלית.

ההשתתפות בהרצאה בהרשמה מראש - שימו לב! האולם מלא. ניתן להירשם ברשימת ההמתנה ובמידה ויתפנה מקום יצרו עמכם קשר:

ד"ר רות קלדרון, חברת כנסת וסגנית יושב ראש הכנסת לשעבר מטעם מפלגת 'יש עתיד', היא אשת חינוך וחוקרת תלמוד. בין שאר פעילויותיה למען קידום תרבות עברית, ישראלית ויהודית השואבת מן המקורות אך נושאת את פניה אל העתיד, ייסדה עם מוטי בראור את בית המדרש "אלול" והקימה וניהלה את עמותת 'עלמא' ללימוד ולטיפוח תרבות עברית. אחרי שמונה-עשרה שנות ניהול העמותה, מונתה לראש אגף תרבות וחינוך בספרייה הלאומית. את לימודיה לתוארי מוסמך ודוקטור השלימה בחוג לתלמוד של האוניברסיטה העברית. על פועלה זכתה לפרס אבי חי בחינוך יהודי ולתוארי דוקטור לשם כבוד מ-JTS בניו יורק, Hebrew College בבוסטון ו-RRC בפילדלפיה. ד"ר קלדרון גם למדה במכון הרטמן בירושלים והיא בוגרת המחזור הראשון של בית ספר מנדל למנהיגות חינוכית.​

 

אירועים קרובים

יום פתוח במרכז האקדמי שלם

28 בפברואר 2019
17:00-20:00
המרכז האקדמי שלם | העסקן 3 | קריית מוריה | ירושלים
יום פתוח במרכז האקדמי שלם