אירועים
חזרה לכל האירועים

שיחה על הרפורמה המשפטית עם פרופ' ידידיה שטרן ופרופ' משה קופל בהנחיית ד"ר דניאל גורדיס

זמן שלם

 

אי אפשר שלא לחוש ברעידת האדמה המקומית שיצרה הרפורמה המשפטית. בתוך סבך הדעות והטענות בעד ונגד ננסה להעמיד את הדברים על דיוקם. ניתן אינפורמציה מבוססת וכלים מושגיים ורעיוניים שיאפשרו לעסוק בנושא באופן מושכל.

במפגש נארח את פרופ' ידידיה שטרן, את פרופ' משה קופל בהנחיית ד"ר דניאל גורדיס.

מטרת המפגש אינה עימות בין המומחים אלא היכרות עמוקה עם הנושא משני צדי המתרס. לכן, לא נחשוש להעלות כל עניין הקשור לרפורמה, באופן ענייני ומכבד.

פרופ' שטרן הוא נשיא המכון למדיניות העם היהודי ופרופ' מן המניין בפקולטה למשפטים באוניברסיטת בר-אילן, שימש בעבר כסגן נשיא במכון הישראלי לדמוקרטיה והיה יועץ לוועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת בנושא חוקה.

פרופ' קופל הוא פרופ' אמריטוס במחלקה למדעי המחשב באוניברסיטת בר-אילן, מייסד ויו''ר פורום קהלת. ניסח בעבר שתי טיוטות עבור חוקה לישראל, וכן מספר חוקים שנכנסו לספר החוקים של מדינת ישראל.

ד"ר גורדיס הוא עמית בכיר על שם קורת ויועץ אסטרטגי לנשיא במרכז האקדמי שלם. הוא מחברם של ספרים רבים, בהם "הצלת ישראל" ו"ישראל: היסטוריה תמציתית", ששניהם זכו בפרס הספר היהודי הלאומי, ובעל טור קבוע ב-Bloomberg Opinion. הוא שימש בעבר דיקן המייסד של בית הספר ע"ש זיגלר ללימודי רבנות באוניברסיטה לרבנות בלוס אנג'לס. לאחר עלייתו לישראל, היה סגן קרן מנדל בישראל ומנהל בית הספר למנהיגות חינוכית של הקרן.

 

הרצאה זו מתקיימת לזכרו של זלמן חיים ברנסטין.

 

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם