אירועים

רחל אליאור בהרצאה על היהדות החילונית

בימינו קיים אנטגוניזם פוליטי וחברתי בין הציבור החילוני לבין הציבור הדתי, המשפיע על הזיקה התרבותית והעניין הרוחני בהיסטוריה ובתרבות היהודית. רבים מהציבור החילוני חשים תחושת ניכור בשל הכפייה הדתית, וחוששים לצביונה הדמוקרטי של מדינת ישראל. למרות זאת, ההוויה היהודית-חילונית שואבת במידה רבה ממאפייני התרבות היהודית. הדבר בא לידי ביטוי בשפה, מסורת כתובה, מנהגים, לוח שנה וכדומה.

בהרצאה זו נעסוק במשמעות החילון ונציג את תחילת היהדות החילונית. כמו כן, נסקור את התוכן שבו היהדות החילונית מוצאת עניין ומשמעות ונדון במורכבותה של ההוויה החילונית. נוסף על כך, נדבר על הקשר בין תפיסה דמוקרטית-ליברלית לבין תפיסה אוניברסלית של זכויות האדם.

רחל אליאור היא פרופסור אמריטה ומוקדת הקתדרה על שם ג'ון וגולדה כהן לפילוסופיה יהודית באוניברסיטה העברית בירושלים. מחקריה עוסקים ביצירה המיסטית ביהדות מהעת העתיקה ועד לעת החדשה. בשנת 2006 זכתה בפרס גרשם שלום לחקר הקבלה מטעם האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, ובשנת 2016 זכתה בתואר דוקטור לשם כבוד מטעם ההיברו יוניון קולג' בסינסינטי ובירושלים. אליאור גם זכתה לאות הוקרה לנשים פורצות דרך מטעם ויצו ירושלים בשנת 2017.

יום פתוח 14.2.20

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

כדי להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום הפתוח: להשתתף בשיעורים מרתקים, לשאול את הסטודנטים על החוויה שלהם, לשמוע מהבוגרים על פיתוח קריירה וליהנות מאווירה ייחודית של קהילה לומדת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד