אירועים

מפגש ושיחה עם פרופ' ישעיהו גפני לקראת יום ירושלים

תולדות ירושלים בעת העתיקה מוכרות לנו בעיקר על פי המסופר במקרא (בנוסף, כמובן, לממצא הארכיאולוגי). ואולם מתברר שבני העולם העתיק, יהודים וגם לא-יהודים, יצרו וטיפחו מסכת שלמה של "ידיעות" אחרות על ירושלים בימי קדם, עד שנוצרה מעין היסטוריה חלופית לעיר. על "עובדות" ומיתוסים סביב ירושלים בראשית ימיה ובמרוצת העת העתיקה תעסוק הרצאה זו, שתהיה בנויה בחלקה כמעין חידון.

פרופ' ישעיהו גפני הוא ראש הקתדרה ע”ש סול רוזנבלום לתולדות עם ישראל באוניברסיטה העברית בירושלים ונשיא המרכז האקדמי שלם. פרופ' גפני הוא מגדולי המומחים להיסטוריה יהודית בתקופת בית שני ובתקופת התלמוד. הוא למד באוניברסיטה העברית, ובמהלך השנים מילא בה שורה של תפקידי מפתח, בהם ראש המכון למדעי היהדות ע"ש מנדל ומנהל חינוכי במחלקה ללימודי מוסמך בבית הספר לתלמידי חו"ל ע"ש רוטברג. במהלך השנים פרסם פרופ’ גפני ספרים, מאמרים ומחקרים רבים – בהם הספרים "יהדות בבל ומוסדותיה" ו"יהודי בבל בתקופת התלמוד" – והיה מרצה באוניברסיטאות רבות, בהן הרווארד, ייל ובראון.

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

15.06  |  15:30-08:30

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי