אירועים

"המאבק המשפטי על כתביו של הסופר פרנץ קפקא": מפגש ושיחה עם עו"ד יוסי אשכנזי

לפני קרוב ל-120 שנים נפגשו בפקולטה למשפטים בפראג שני סטודנטים: פרנץ קפקא ומקס ברוד, אשר הפכו לחברים טובים ונותרו חברי נפש עד למותו של קפקא בשנת 1924. קפקא נחשב לאחד הסופרים החשובים ביותר בספרות של המאה ה-20 וברוד חברו היה גם הוא איש תרבות ורוח ידוע בעולם הגרמני.

מקס ברוד עלה לישראל בשנת 1939, ונפטר בשנת 1968. בתחילת המאה ה-21 התנהל בישראל מאבק משפטי יצרי ומרתק סביב העיזבון הספרותי של ברוד, שכלל אוצרות תרבותיים מרתקים, כולל כתביו של קפקא. התיק התנהל במשך עשר שנים והתגלגל עד לבית המשפט העליון.

בהרצאה יינתן הרקע ההיסטורי, התרבותי והמשפטי של הסיפור, החל מחייהם של קפקא וברוד בפראג של תחילת המאה העשרים, דרך סקירת ציוני דרך חשובים בספרות של פרנץ קפקא, ועד למאבק המשפטי בישראל סביב עזבונו הספרותי של מקס ברוד.

עו"ד יוסי אשכנזי סיים בהצטיינות תואר ראשון ושני במשפטים באוניברסיטה העברית, והינו שותף בכיר במחלקת הליטיגציה של משרד הרצוג פוקס נאמן. עו"ד אשכנזי בעל ניסיון עשיר בליטיגציה מסחרית ואזרחית, עבירות פליליות בתחום הצווארון לבן וכן בתחום הייחודי הקשור בליטיגציה של איכות הסביבה. בנוסף, בעבר היה עו"ד יוסי אשכנזי מעורב בהגנה על דמויות ציבוריות מן המעלה הראשונה, כגון רוה"מ בנימין נתניהו, אריאל שרון, רפאל איתן, קציני משטרה בכירים, מוטי איילון (לשעבר מנהל אגף מס ערך מוסף והמכס) ואהוד ברזילי (לשעבר המשנה של נציב מס ההכנסה). בין לקוחותיו של עו"ד יוסי אשכנזי בשנים האחרונות נכללים חברת החשמל לישראל, היינץ רמדיה, HP ישראל, מכתשים אגן, הרבלייף, 013 נטוויז'ן, ועוד .

 

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

15.06  |  15:30-08:30

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי