אירועים

ההרצאה השנתית במחשבה מדינית יהודית ע"ש זלמן חיים ברנסטין ז"ל: "הגות אסטרטגית במקורות המקראיים"

כיצד ללמד תוכנית לאסטרטגיית-על (Grand Strategy), דיפלומטיה ומלחמה?  חשוב לפגוש את תוקידידס ולהכיר את סון דזה הסיני—אבל נכון גם להזכיר לעצמנו שיש בפרקי התנ"ך ידע עצום, וחלקם מדברים אלינו לא פחות מכותרות YNET של הבוקר. ההרצאה תציג אפוא כמה סוגיות רלבנטיות, כגון: מהי ברית אסטרטגית? איך מתמרנים בין מעצמות? איך הופך לוחם גרילה למנהיג אומה, ואיך מנסה האויב לשבור את מוראל הנצורים, לאור טקסטים מקראיים מכוננים?

ד"ר ערן לרמן הוא חוקר במכון בגין-סאדאת ומרצה בתוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם במרכז האקדמי שלם. הוא שירת יותר מעשרים וחמש שנה באגף המודיעין בצה"ל, והיה במהלך השנים סגן ראש המטה לביטחון לאומי במשרד ראש הממשלה, מנכ”ל משרד ישראל והמזרח התיכון בוועד היהודי האמריקאי וחבר במשלחת המשא ומתן הישראלית לשיחות השלום הרב-צדדיות.

הוא בעל תואר דוקטור בכלכלה ובמדע המדינה מבית הספר לכלכלה של לונדון, וכיום הוא חוקר סוגיות אסטרטגיות במזרח התיכון, ובהן מעורבותן של המעצמות במדינות המזרח התיכון, בריתות אזוריות בין מדינות הים התיכון, יחסי ישראל ושכנותיה ומצבם המדיני של הפלסטינים.

לו"ז

13:10-13:00 - התכנסות ודברי פתיחה מאת ד"ר דן פוליסר

14:00-13:10 - הרצאה מאת ד"ר ערן לרמן

14:30-14:00 - שאלות מהקהל ודברי סיכום

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

מתעניינים בלימודים בשלם?

נשמח לדבר

מצטיינים? מחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית בדרך אל התואר הראשון? נשמע שאתם מתאימים לתוכנית המצטיינים שלנו

השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם