חוויהחוגים

חוג תנ"ך

קראתם את חבקוק? עיינתם בדניאל? עברתם על כל ספר מלכים? התנ"ך הוא ספר תשתית תרבותית לעולם המערבי כולו. הדילמות, האתגרים ותימות המשוקעות בו היוו כר פורה לספרים, סרטים, שירה, רעיונות פילוסופיים ופרשנויות דתיות.

חוג התנ"ך מציע לסטודנטים אפשרות ייחודית וחווייתית לעבור על התנ"ך כולו בשישה סמסטרים. באוירה נעימה ובקבוצה קטנה נפגש פעם בשבוע לשיחה ודיון בעקבות פרקים שתקראו בבית. נעיין יחד בתימות מרכזיות וכן בהתכתבויות תרבותיות בין התנ"ך לבין אוצרות תרבות אחרים בעבר ובהווה. נושאים כגון: קדושה, לאומיות, זרות, יחס לגר, אוניברסליות, גלות וגאולה, משחיות, אסכטולוגיה, נישואי תערובת, כינון זהות, מקומו של האדם בעולם, מנהיגות ראויה וכמובן תיאולוגיה ומערכת היחסים בין האל לעמו.

זו הזדמנות נהדרת להקיף חומר רב, אבל בעיקר - לשלב בו שיחת רעים אינטלקטואלית מעשירה ומעמיקה.

מנחה: ד"ר אורית אבנרי

רכז/ת החוג: ייבחר בהמשך

להרשמה: מדור קהילה וחברה

עלות: 100 ש"ח

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם