החיים בשלם  אירועי סטודנטים

יעודכן בקרוב.

מפגשים שבועיים

מועדון האופרה החודשי

חמישי, 12:00

במועדון האופרה יערכו מידי חודש מפגשי הכנה לצפייה באופרה אשר יפתחו ראייה ביקורתית וזיהוי מוטיבים בתוך היצירות השונות.

כמו - כן במהלך החוג ישוחחו הסטודנטים על האופרות בהקשרן ההיסטורי וביחס ליצירות הקלאסיות אותן לומדים הסטודנטים כחלק מתוכנית הלימודים בשלם.

פילוסופיה סופית

חמישי, 12:00

החוג מהווה הזדמנות ללמוד על הזרם הסופי, שהיה משמעותי מאוד לאורך התפתחות האסלאם במשך מאות שנים. יחד עם זאת, נותר מסתורין רב סביב העולם הצבעוני והמרתק הזה, בשל העיסוק המיסטי הייחודי לו.

החוג יהווה קרקע ללימוד יחד עם שיח בלתי פורמאלי, לצד קריאת טקסטים מהספרות הצופית על ידי פרופ' שרה סבירי, שהינה מהמומחיות הגדולות בארץ לנושא.

 

קבוצת קריאה בפילוסופיה

ראשון, 19:00

החוג מאפשר יצירת דיון חי, ביקורתי וצמוד טקסט בכמה מן היצירות המרכזיות בהגות החדשה ובת זמננו בדגש על אלו שאינן נלמדות בתכנית הלימודים הפורמלית.

 

מתייעלים

ראשון, 19:00

חוג להרחבת הידע הפיננסי ורכישת כלים בסיסיים להתנהלות כלכלית נכונה.

פרויקט מתייעלים הוקם מתוך רצון לעזור לאנשים להתייעל בהתנהלותם האישית והפיננסית, בביתם הפרטי ובאורח חייהם הכללי.

מטרת החוג היא ללמד אתכם כיצד למנוע פגיעה כלכלית בעתיד תוך כדי הגשת ידע פיננסי וכלכלי במטרה לייצב את חיו של האדם ולהוביל אותו ליציבות ועצמאות כלכלית בחייו הבוגרים.

עיר עמים

רביעי, 12:00

סדרת מפגשים עם מיטב הדוברים העוסקים בסוגיות המורכבות של המציאות החברתית-פוליטית במזרח ירושלים. עיר עמים הנה עמותה ישראלית העוסקת במורכבות החיים בירושלים בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני ובעתידה של העיר. בעיר עמים פועלים לירושלים תהיה צודקת ושוויונית, תוך קידום התנאים לעתיד יציב יותר בירושלים. החוג כולל סיור במזרח העיר.

מקהלה

שלישי, 19:00

מקהלת הסטודנטים של המרכז היא הקול החי של המרכז האקדמי שלם.

המקהלה מציגה רפרטואר ססגוני ומגוון המגיע מרחבי העולם.

הביצועים מתנהלים בסטנדרט גבוה של ביצוע, מחויבות והשקעה. כל הזמרים והזמרות מתנסים יחדיו בשירה סולנית במסגרת השירה בהרכב.

המקהלה מקיימת במהלך השנה אירועי חגים, הופעות וגם סמינר מקצועי. חממו גרונות.

חוגי ספורט

שלישי, 17:00

לא רק את המוח צריך לאמן - המרכז האקדמי שלם מציע פותח בפניכם מגוון חוגי ספורט ובריאות המתקיימים במרכז ביניהם: כדורגל, כדורסל ויוגה. בנוסף משתתף המרכז, כמו בכל שנה, במרתון ירושלים ובמרוץ אפיקים. חוגי הספורט בשלם משלבים פעילות משמעותית לגיבוש גוף הסטודנטים ומספקים אימון משלים לגוף ולנפש לצד הלימודים בכיתות.

 

שיג ושיח

שני, 19:00

מתן כלים ותרגול אומנות הדיון בתוך המוסד האקדמי ומחוצה לו.

במהלך החוג ירכשו הסטודנטים מיומנויות רטוריות, שכנועה, נאום, שיח מעמיק ברמה גובהה לצד התמודדות עם לחץ של זמן, מענה על שאלות בזמן אמת ומתן תגובות בעמידה מול קהל.