החיים בשלם  אירועי סטודנטים


25.02יום א

20:30 המפעל - רח’ המערבים 3 ירושלים

מפגשים שבועיים

ישראל 2050

יום א', 18:00-21:00

תנועת ישראל 2050 עוסקת בסוגיות בתחום הכלכלי-חברתי ופועלת לשינוי המציאות בישראל. באמצעות לימוד משותף ומפגשים שבועיים עם חזית המרצות והמרצים הפועלים בלב לבה של הכלכלה הישראלית, נלמד מהן הבעיות ומה המענה שראוי לתת להן וכן נרכוש כלים לעשייה אזרחית.

החוג לתנ"ך

יום א', 17:00-18:30

מטרת החוג היא לסיים לקרוא את התנ"ך במהלך שלוש שנים, וכך לקבל תשתית ידע רחבה ככל שניתן ויכולת התמצאות במרחבי האסופה המקראיתהמפגש מזמין שיחה אינטימית ומעמיקה ונערך דיון בעקבות הקריאה. בכל פעם מושם דגש על פן שונה, כגון היבטים ספרותיים של הכתוב, היסטוריה, ארכיאולוגיה, היווצרות הקנון, עריכת הטקסט, אידאות ודילמות מרכזיות. החוג פתוח לסטודנטים בשנים ב'-ד'.

חוג לפילוסופיה

יום א', 19:00-20:30

קבוצת הקריאה בפילוסופיה מוקדשת לדיון חי, ביקורתי וצמוד טקסט בכמה מן היצירות המרכזיות בהגות החדשה ובת זמננו בדגש על אלו שאינן נלמדות בתכנית הלימודים הפורמלית. הסמסטר קוהקבוצה תעלמד את "פרגמטיזם" של ויליאם ג'יימס המציע הבנה מחודשת של מושג האמת ושל תכלית הפילוסופיה בכללה.

קבוצת הכדורגל

יום ב', 18:30

מרגישים/מרגישות צורך להוציא קצת אנרגיות? חסר לכם/ן ספורט בחייכם/ן ביום יום? בשביל זה אנחנו מזמינים אתכם/ן לקחת חלק בנבחרת הכדורגל של המרכז האקדמי שלם. נבחרת הכדורגל יוצרת מסגרת חברתית מלאת אנרגיות לכל אוהבי הספורט.

המקהלה

יום ד', 18:30

מקהלת המרכז האקדמי שלם מורכבת מסטודנטים וסטודנטיות בעלי משיכה לתחום המוזיקה והשירה. המקהלה שרה רפרטואר ססגוני ומגוון המגיע מכל העולם. המקהלה שרה בשלושה עד שבעה קולות ונדרשת לעמוד בסטנדרט גבוה של ביצוע, מחויבות והשקעה. כל הזמרים והזמרות כאחד מוזמנים להתנסות בשירה סולנית במסגרת השירה בהרכב.

חוג אנגלית

יום ד', 15:00-16:00

חזקו את כישורי האנגלית שלכם על ידי ניתוח טקסטים, קטעי וידאו ויצירות אמנות שעוסקים בארכיטיפים, גיבורים ואנטי-גיבורים. הפגישות כוללות הוראת שפה, דיון ופעילויות כתיבה מונחות ומספקות משוב מתמיד מהמדריך הכולל אפשרות לעבודות תרגול בבית.

עיר עמים

יום ד', 18:45-21:30

עיר עמים הנה עמותה ישראלית בלתי מפלגתית העוסקת במורכבות החיים בירושלים בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני ובעתידה הפוליטי של העיר. באמצעות מפגשים עם מיטב הדוברים העוסקים בסוגיות המרכיבות את המציאות החברתית והפוליטית של מזרח ירושלים נשתדל לקדם את התנאים לעתיד פוליטי יציב יותר בעיר הבירה.