התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודיתקורסים

ריבוי הקולות ביהדות

מרצה:  מנחם קלנר

"שני יהודים -- שלוש דעות"; פתגם זה מתאר את עם ישראל לדורותיו. מתוך שלל הויכוחים האלו (פרושים/צדוקים/קנאים/איסיים בבית שני; קביעת הקנון/מגילות מדבר יהודה וספרים חיצונים אחרים; חז"ל והמיסטיקה היהודית הקדומה; רבנים/קראים; תומכי הפילוסופיה/מתנגדיה; פילוסופיה/קבלה; חידוש/שמרנות; חסידות/מתנגדות; זרמים דתיים ביהדות בת זמננו; גוונים של ציונים ואנטי-ציונים; דרדעים ומתנגדיהם בתימן ובראש העין; ניו-אייג'; פמניזם; וכו'), נתמקד בשלושה:

1)       האם היהדות היא בעיקר תופעה אוניברסליסטית או פרטיקולריסטית? נבדוק את הנושא הזה דרך שאלה ספציפית: האם סתם בני אדם לא יהודים שווים במהותם ליהודים?

2)       טיבם של ימות המשיח והמחלוקות סביב משיחיות וציונות

3)       פלורליזם דתי ביהדות בת-זמננו

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם