התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאםקורסים

כורדים ומיעוטים אחרים במזרח התיכון

מרצה:  עפרה בנג'ו

המזרח התיכון הוא איזור, ונושא, די גדול, ומטבע הדברים המחקר וההוראה סביב התחום הזה מוקדשים ברובם למעצמות המרכזיות (תורכיה, איראן, מצרים, וכו'), לדת המובילה (האסלאם בגירסתו הסונית והשיעית), ולקבוצות האתניות הגדולות (ערבים, תורכים, פרסים). אבל המיעוטים הלאומיים והדתיים שיחקו, ועדיין משחקים, תפקיד מרכזי בעיצוב הפוליטיקה, התרבות, החברה ומאזן הכוחות במזרח התיכון. קורס זה ישתמש במקרה הכורדי כדי לשפוך אור על מקומם באופן כללי של מיעוטים בפסיפס האתני-דתי של אזורנו, על האתגרים המיוחדים העומדים בפני מיעוטים אלה ועל הדרכים המגוונות בהן הם מנסים להתמודד עם אתגרים אלה.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן