התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאםקורסים

המזרח התיכון במשנתו של ברנרד לואיס

מרצה:  מרטין קרמר

מפעל חייו של ההיסטוריון והמזרחן ברנרד לואיס משתרע על פני שמונה עשורים: משנות ה-30 של המאה הקודמת ועד סוף העשור הראשון של המאה הנוכחית. לאורך כל תקופה זו עמד לואיס במרכז השיח האקדמי והציבורי על האסלאם והמזרח התיכון, ובתוכו ישראל (במשך דורות הוא נחשב לסמכות האולטימטיבית לתולדות האזור, למציאותו הנוכחית ואף לעתידו). בעשרות ספרים, שחלקם הפכו לרבי-מכר, לואיס פסק בכל השאלות העיקריות המעסיקות היסטוריונים, קובעי מדיניות וציבורים רחבים. האם העימות בין האסלאם והמערב הוא תמידי? האם לטרור יש בסיס בדת האסלאם עצמה? האם לדמוקרטיה יש סיכוי להכות שורשים במזרח התיכון?

בלימודנו נתמקד ביתרונות ובחסרונות של גישתו מנקודת הראות של תקופתנו, לאחר סיום תרומתו. בכל שיעור נתחיל בניתוח אחד מכתביו, נעבור לביקורות על גישתו (אם ישנן), ונדון בגישות מקבילות ומתחרות. רוב כתביו החשובים תורגמו לעברית, ברמות שונות של מיומנות. אנו נעדיף תרגומים כאשר הם קיימים. עם זאת, לואיס נודע בשל סגנונו העשיר באנגלית, ועל כן נמצא גם הזדמנות לקרוא אותו בשפת המקור. ישנו מדף בספרייה של המרכז האקדמי שלם עם כל פרסומיו עבור הקורס שלנו. נצפה יחדיו גם בקטעי ראיונות של לואיס מתקופות שונות.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן