התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחוןקורסים

תעמולה ומבצעי השפעה בעידן הדיגיטלי

הקורס ייפתח בהצגת ההגדרות הרווחות בספרות המחקרית לתעמולה והשפעה. בהמשך, יוצגו גלגוליהם השונים של מונחים אלה ומופעיהם מרומא העתיקה ועד היום. תשומת לב מיוחדת תינתן למאפייני הרשתות החברתיות, המאפשרים הפצה מהירה מבעבר של תעמולה, כמו גם מידע כוזב, תופעה בה נעשה שימוש בעיקר מצד משטרים אוטוריטריים ובשנים האחרונות אנו עדים לניסיונותיהם להשפיע באמצעות כלי זה על בחירות דמוקרטיות. נעמוד על הסכנה הקיימת למשטרים דמוקרטיים בתופעת הדיסאינפורמציה ברשתות החברתיות, נעריך את הפתרונות הקיימים, וננסה להציע פתרונות חדשים. במהלך הקורס יעשה שימוש בחומרי עזר אודיו-ויזואליים ומרצים אורחים. חומרי הלמידה יעודכנו בהתאם להתפתחויות ולאירועי מבחן משמעותיים בסמוך למועד ההוראה בפועל.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם