התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחוןקורסים

תולדות הדיפלומטיה הישראלית

מהלך הקורס יהיה על בסיס היסטורי-נושאי. בתחילת הקורס יושם דגש על המקורות היהודיים וההקשר המדיני של המקורות. בהמשך נחדור לליבת הדיפלומטיה הישראלית תוך התייחסות למעטפת האזורית והגלובלית. ננתח את התפתחותה של מדיניות החוץ הפועלת בצל של עימות ומאידך שואפת להגיע להסדרי שלום עם שכנותיה. נבין את השפעת חזרתו של הקונפליקט האתנו-לאומי לאחר מלחמת ששת הימים מצד אחד, ומאידך ננסה לשקלל ממד זה מול השינויים האזוריים הנובעים מחילופים במערכות הבריתות הבינ"ל במזה"ת ובזירה העולמית. נסיים את הלימודים בניתוח האילוצים של מדיניות חוץ הפועלת בקונטקסט של נשק להשמדה המונית הנושאת את המטען של מורשת יהודית.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי אסטרטגיה, דיפלומטיה וביטחון

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם