התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודיתקורסים

קריאה במורה נבוכים לרמב"ם

מרכזיותו של הרמב"ם בהיסטוריה היהודית ובהגות היהודית מחד גיסא והפולמוס הער שעוררו כתביו בתוך הקהילות היהודיות מאידך גיסא הם מן המוסכמות. מטרת הקורס היא לעמוד על השקפתו של הרמב"ם מתוך קריאה ביקורתית בספרו ההגותי המרכזי, מורה הנבוכים, לצד השוואה לשאר כתביו: הפירוש למשנה, משנה תורה והאיגרות השונות. הקריאה תתמקד בסוגיות תמתיות עקרוניות בהגותו של הרמב"ם, כגון היחס בין תבונה להתגלות; בשאלות אפיסטמולוגיות בדבר גבולות ההכרה; בנושאים אתיים מתחום המוסר והמחויבות הדתית; ובסוגיות הרמנויטיות כמו פרשנות המקרא וגבולותיה ומעמדה של המסורת בחיפוש אחר האמת.

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם