התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

ספרות המערב II: תמול שלשום מאת ש"י עגנון: היסטוריה, ספרות וחוויה

מרצה:  עשהאל אבלמן

הרומן "תמול שלשום" של ש"י עגנון הוא מיצירות המופת של הספרות היהודית ושל ספרות המערב המודרנית. במהלך הקורס נקרא את היצירה כולה משבוע לשבוע ונלמד מתוכה על: (א) ההיסטוריה – תקופת העלייה השנייה על אישיה, מפעליה ומשבריה; (ב) האיכות הספרותית הייחודית של עגנון בתחומי הלשון והעיסוק בדמות האמן; (ג) שאלות האמונה הדתית על כל סבכיה כפי שהן עולות מתוך היצירה; ו-(ד) ההיבטים האוניברסליים המובהקים המתקיימים ברומן – כיצירת מופת של ספרות המערב במאה ה-20. בין היבטים אלו נמנה את גורלו של היחיד בתוך החברה, משמעותה של האמונה הדתית בעידן המודרני וחיפוש אחר סיבתיות בעולם מול תפיסה של גורל עיוור וניהיליזם. כמו כן נעסוק בהשוואת פרקי "הכלב בלק" ברומן "תמול שלשום" עם יצירות אחרות בספרות העולם בהם מתואר בעל חיים כמשקף חלק מאישיותו ונשמתו של הגיבור, דוגמת "מובי דיק" מאת הרמן מלוויל ו"חולסטומר" מאת לב טולסטוי.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם