התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

ספרות המערב II: "נפשות מתות" מאת ניקולאי גוגול

מרצה:  אסף ענברי

במהלך הקורס הסטודנטים ייתוודעו ל"נפשות מתות" של גוגול, אחת מיצירות-המופת של ספרות העולם, יצירה שהיתה אבן-דרך בהתפתחותו של הז'אנר הספרותי המרכזי ביותר בספרות המודרנית – הרומן – ושהיתה, בפרט, אבן-דרך בהתפתחותה של הספרות הרוסית, שכן מדובר, למעשה, ברומן הרוסי המכונן, רומן-המופת הרוסי הראשון, שפתח את תור-הזהב של הסיפורת הרוסית. בתום הקורס יזכו הסטודנטים בהיכרות צמודה ומעמיקה עם יצירה נפלאה וחשובה זו, וירכשו את הכלים הספרותיים הדרושים לניתוחה.

אנו נקרא את הרומן על פי סדרו, פרק אחד בכל מפגש. נברר את הרקע התרבותי, החברתי וההיסטורי של הרומן, נלבן את תכניו הרעיוניים, ובעיקר נעמוד על איכויותיו הספרותיות הייחודיות, העושות אותו כה מפתיע, רענן ומענג גם כחלוף כמעט מאתיים שנה מאז שנכתב.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם