התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

ספרות המערב II: ג'ורג' אורוול, 1984

מרצה:  אסף ענברי

1984 מאת ג'ורג' אורוול, הרומן הפוליטי החשוב והקנוני ביותר במאה העשרים, נכתב על רקע התעצמותם של המשטרים הטוטליטריים משני עברי הספקטרום הפוליטי – הפשיזם והנאציזם מימין, הקומוניזם משמאל – וסיפק את התיאור הספרותי הנוקב ביותר של אותה הוויה טוטליטרית. בנוסף לכך, "1984" הוא אחד הרומנים החשובים ביותר בתולדות הז'אנר של הרומן העתידני-הדיסטופי. לכן נקרא אותו לא רק מנקודת הראות של זמנו, אלא גם מנקודת הראות של זמננו, כדי לבחון באיזו מידה ובאיזה אופן התממש בימינו החזון הדיסטופי המתואר בו.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם