התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

ספרות המערב II: בין החסר לעודף: קריאה בשני מחזות מאת ויליאם שייקספיר

הקורס יוקדש לקריאה משותפת ולדיון קבוצתי בשני מחזות שייקספיריים: "המלך ליר" ו"הסוחר מוונציה". בשתי היצירות הללו אנו מתוודעים לתעתועיהן של הנפש האנושית, של המשפחה ושל החברה לנוכח עודף וחוסר: עודף ממון, חוסר אהבה והכרה, חוסר שליטה ועודף סמכות. רוב המפגשים יוקדשו לקריאה משותפת ולפרשנות של המחזות, בקצב של מערכה אחת לכל שיעור לערך. נעבוד עם תרגומו של המחזה לעברית, ומדי פעם נציץ לטקסט המקורי באנגלית כדי להתרשם מסגנונו המיוחד וכדי לעמוד על התלבטויות והכרעות במלאכת התרגום.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם