התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

ספרות המערב II: אהבה ומוות בסונטות וברומאו ויוליה מאת שייקספיר

הקורס יוקדש לקריאה משותפת ולדיון קבוצתי בשתי יצירות של שייקספיר. נפתח בקריאה במבחר סונטות של שייקספיר, ובהמשך נקרא את הטרגדיה "רומאו ויוליה". בשתי היצירות הללו מתואר מרוץ כנגד הזמן והגורל, וכל זה בשם האהבה וכל מתנותיה. רוב המפגשים יוקדשו לקריאה משותפת ולפרשנות של היצירות, תוך תשומת לב מתמדת להיבטים צורניים, רגשיים והגותיים. נעבוד עם תרגומים של היצירות לעברית, ומדי פעם נציץ לטקסט המקורי באנגלית כדי להתרשם מסגנונו המיוחד וכדי לעמוד על התלבטויות והכרעות במלאכת התרגום.

סילבוס לדוגמה

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם