התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

ספרות חז"ל למתחילים

מרצה:  מיכל טיקוצ'ינסקי

ייתכן והמאפיין הבולט של ספרות מופת הוא התמודדותה עם שאלות אנושיות, חברתיות, ערכיות וקיומיות שרלוונטיות לאדם באשר הוא אדם. מאפיין עיקרי נוסף שלה טמון בכך שצורת ההגשה של הסוגיות היא בת תרגום מתרבות לתרבות. ספרות חז"ל מאופיינת במאפיין הראשון; אולם צורת ההגשה הטכנית והתמציתית שלה יחד עם עיסוקה בניהול נורמטיבי של פרטים אין-ספור בחיי היהודי מקשים על ראיית השאלות הקיומיות העומדות ביסוד דיוניה ולכן השאירו אותה כנחלת קבוצה שמרנית בתוך עם ישראל.

בקורס בספרות חז"ל בחוג ללימודים הומניסטיים נלמד מקורות אלה כדי לגלות כיצד התמודדו עם שאלות דומות לאלה המעסיקות את ספרות המופת המערבית הקלסית, ולהביאם לידי דיאלוג עמה.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן