התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאםקורסים

המזרח התיכון היום

מרצה:  אלעד ארצי

הקורס עוסק בחמש מדינות ערב הנמצאות מסביבנו וברשות הפלשתינית. לכל מדינה נקדיש כשני שיעורים בהם נבחן ארבע קטגוריות במדינה הנ"ל: גיאוגרפיה, היסטוריה, פוליטיקה ותרבות מקומית.

הלימוד מורכב משני רבדים: הלימוד הכיתתי באמצעות הרצאה פרונטאלית, ולימוד אישי. בסוף כל הרצאה יקבלו הסטודנטים נושאים אותם עליהם ללמוד בעצמם, תוך הכוונה למקורות רלוונטיים. מאחר ועל הסטודנטים יהיה לחפש את רוב החומר ממקורות רבים ומגוונים נקדיש זמן בדיון על אוסף חיפוש ועיבוד חומר.

בנוסף על כך עד לסוף הקורס יידרש כל סטודנט לבחור מדינה מחמש המדינות הנ"ל אותה הוא ימשיך לחקור בשלוש השנים הבאות ובה הוא יתמחה בסופו של דבר בסוף התואר.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם