התוכנית ללימודים הומניסטייםקורסים

אוסטן, ברונטה וורטון - האימהות המייסדות של הקאנון המערבי המודרני

מרצה:  תמר מרין

מטרת הקורס היא להרחיב ולהעמיק את היכרותם של הסטודנטים עם הקאנון המערבי, דרך קריאה פרשנית בשלוש יצירות מופת שנכתבו על ידי סופרות המהוות "האימהות המייסדות" של
הקאנון הספרותי המודרני: ג'יין אוסטן, שרלוט ברונטה ואדית וורטון. סופרות אלה השפיעו השפעה מכרעת על אופיו של הרומאן כפי שהתפתח בעקבותיהן במאה התשע עשרה ובמאה העשרים, ובה בעת פתחו צוהר עבור סופרות נוספות אל תוך הקאנון המערבי שכמעט ולא כלל, עד לתקופתן, יצירות שנכתבו בידי נשים או עסקו בהן. לאורך הקורס נתמקד בשלוש מיצירותיהן המרכזיות והמשפיעות ביותר של סופרות אלה; נבקש להבין מה הפך אותן ליצירות מופת ונדון בשאלות האוניברסליות ובקונפליקטים הנצחיים שהן מעלות.

לסילבוס המלא

רשימת הקורסים המלאה של התוכנית ללימודים הומניסטיים

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן