אודותמי אנחנו

המרכז האקדמי שלם הוא מוסד להשכלה גבוהה המעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים, בשאיפה להכין דור של אזרחים פעילים ומשפיעים בחברה הישראלית.

המרכז האקדמי שלם נמצא בירושלים, אך הלימודים פותחים ראיית עולם רחבה במיוחד. ברוח אוניברסיטאות העילית בארה"ב, התואר שלנו כולל תוכנית בלימודים הומניסטיים (פילוסופיה, היסטוריה, הגות ציונית, ספרות, מדעים, אומנות ומחשבה חברתית וכלכלית) ואחת משתי התוכניות הבאות: תוכנית בלימודי המזרח התיכון והאסלאם או תוכנית בלימודי פילוסופיה כללית והגות יהודית.

המרכז שם דגש על מעורבות קהילתית והתנסות בעולם המעשי, מתוך אמונה כי לאחר סיום לימודיהם, יעסקו הבוגרים שלנו בתחומים שקשורים לאתגרים הבוערים ביותר של מדינת ישראל בשנים הבאות.

והחשוב מכול: המרכז האקדמי שלם גאה ביצירת קהילה לומדת, שמנהלת שיח אינטלקטואלי וחברתי תוסס בכיתה ומחוצה לה, לאורך ארבע שנות התואר וגם שנים רבות לאחר מכן.

תולדות המרכז

המרכז האקדמי שלם צמח מתוך "מרכז שלם", מכון מחקר וחינוך שנוסד בירושלים בשנת 1994 בידי אקדמאים, אישי ציבור ופילנתרופים מישראל ומהתפוצות. הוא שימש חממה לפעילות מחקרית וחינוכית ענפה, ועבודתם של חוקרי המרכז התמקדה בפיתוח רעיונות מקוריים ובהעמקת ההבנה בשורה של תחומים: הגות יהודית וציונית, פילוסופיה כללית, מחשבה דמוקרטית, מדיניות חברתית וכלכלית, ההיסטוריה של עם ישראל, משפט וחוקה ועוד.

מאמציו של "מרכז שלם" לקדם את העניין האקדמי והציבורי בתחומים אלו התאפיינו מיומו הראשון בדגש על בהירות ונגישות, בד בבד עם הקפדה על אמות מידה גבוהות של איכות. החתירה למצוינות אינטלקטואלית ניכרה במיוחד בספינת הדגל שלו, הוצאת המרכז האקדמי שלם, הממשיכה לפעול גם כיום.

בשנת 2009 החל "מרכז שלם" בהליך הקמתו של מוסד אקדמי המאושר על ידי המועצה להשכלה גבוהה (מל"ג), שבו יעסקו הסטודנטים באבני היסוד של המסורת המערבית והיהודית. בשנת 2013 נפתח המחזור הראשון, וב-31 באוגוסט 2017 אישרה ממשלת ישראל את החלטת המל"ג להכיר במרכז כמוסד להשכלה גבוהה.

מתעניינים בלימודים אצלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יום פתוח 14.2.20

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

כדי להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום הפתוח: להשתתף בשיעורים מרתקים, לשאול את הסטודנטים על החוויה שלהם, לשמוע מהבוגרים על פיתוח קריירה וליהנות מאווירה ייחודית של קהילה לומדת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד