אודותהסגל

צחי וייס

התוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית

פרופ' צחי וייס הוא חבר סגל אקדמי בכיר באוניברסיטה הפתוחה ומרצה בתוכנית הבינתחומית בפילוסופיה ובהגות יהודית במרכז האקדמי שלם.

פרופ' וייס הוא בעל תואר דוקטור במחשבה יהודית מהאוניברסיטה העברית בירושלים, ועשה את הפוסט-דוקטורט שלו בבית הספר ללימודי דתות באוניברסיטת שיקגו ובמחלקה ללימודי התרבות העברית באוניברסיטת תל אביב. בעבר הוא לימד בחוג למחשבת ישראל באוניברסיטה העברית ובחוג לספרות באוניברסיטת תל אביב. תחומי המחקר העיקריים שלו הם מיסטיקה יהודית, ספרות חז"ל וספרות עברית בת זמננו.

פרטים

קורסים

פרסומים נבחרים

אותיות שנבראו בהן שמים וארץ: המקורות והמשמעויות של העיסוק באותיות האלפבית כיחידות עצמאיות בספרות היהודית בעת העתיקה המאוחרת (ירושלים: הוצאת ביאליק, תשע"ה)

 מות השכינה ביצירת ש"י עגנון: קריאה בארבעה סיפורים ובמקורותיהם (רמת-גן: הוצאת אוניברסיטת בר-אילן, תשס"ט).

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם