אודותהסגל

עפרה בנג'ו

התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

עפרה בנג'ו היא פרופסור אמריטה להיסטוריה באוניברסיטת תל אביב. היא חוקרת בכירה במרכז משה דיין ללימודי המזרח התיכון ואפריקה, ומרצה באוניברסיטת תל אביב ובתוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם  במרכז האקדמי שלם.

פרופ' בנג'ו היא בעלת תואר דוקטור בהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת תל אביב. היא עוסקת בחקר המזרח התיכון המודרני, תוך שהיא מתמקדת במיעוט הכורדי ובהיסטוריה והפוליטיקה של עיראק ותורכיה המודרנית. פרופ' בנג'ו חיברה ספרים ומאמרים רבים בנושאים אלה,  בהם הספרים "מרד הכורדים בעיראק" ו"עיראק של צדאם", וכן פרסמה תרגומים למשוררים ערבים ותורכים.

פרטים

פרסומים נבחרים

The Turkish-Israeli Relationship: Changing Ties of Middle Eastern Outsiders (Palgrave: Macmillan, 2004). Updated, paperback edition published with Palgrave Macmillan, 2009.

עיראק של צדאם: שיח פוליטי ושפת הכוח (תל אביב: הקיבוץ המאוחד, 1996).

The Kurdish Phoenix: Nation Building in a Failed Ba'thi State (forthcoming).

Saddam's Word: Political Discourse in Iraq (Oxford: Oxford University Press, 1998). Paperback Edition published with Oxford University Press, 2002.

מרד הכורדים בעיראק (תל אביב: הקיבוץ המאוחד, 1989).

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

דילוג לתוכן