אודותהסגל

נועם כהן

התוכנית ללימודים הומניסטיים

נועם כהן הוא מרצה בתוכניות ללימודים הומניסטיים ועמית תוכנית מחקר ע"ש ארתור פריד במרכז האקדמי שלם. מחקרו עוסק בפנומנולוגיה במאה ה-20, והוא חבר בתוכנית לדוקטורנטים מצטיינים של בית הספר ע"ש מנדל ללימודים מתקדמים במדעי הרוח. כמו כן זכה במלגת נתן רוטנשטרייך של המועצה הישראלית להשכלה גבוהה. כהן שימש כחוקר אורח בארכיון הוסרל באוניברסיטת אלברט לודוויג בפרייבורג וכעמית במרכז אדלשטיין להיסטוריה ופילוסופיה של המדע, הטכנולוגיה והרפואה. כיום משמש כהן כעוזר מחקר לד"ר אנדי גרמן מאוניברסיטת בן-גוריון בנגב במסגרת הפרויקט שמוקדש לביקורתו של אפלטון על הסופיסטים, במימון הקרן הישראלית למדע.

לצד התמקדותו המחקרית במחשבה האירופית בת המאה ה-20 עוסק כהן גם בפילוסופיה קלאסית, ובפרט בפילוסופיה יוונית ובקשר שלה למודרנה.

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם