אודותהסגל

ד"ר נועם כהן

התוכנית ללימודים הומניסטיים

ד״ר נועם כהן הוא מרצה בתוכנית ללימודים הומניסטיים ובתוכנית הבינתחומית בפילוסופיה והגות יהודית במרכז האקדמי שלם. מחקרו עוסק ביחסי הגומלין בין היחיד לבין החברה, הטבע, והעולם בכלל, תוך התמקדות בפנומנולוגיה במאה ה-20 ובפילוסופיה יוונית. ד״ר כהן הוא בעל תואר דוקטור בפילוסופיה מהאוניברסיטה העברית וקיבל את מלגת נתן רוטנשטרייך של המועצה הישראלית להשכלה גבוהה. הוא סיים בהצטיינות יתרה תואר שני בפילוסופיה ותואר ראשון בפילוסופיה ותולדות האמנות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב. כמו כן, ד״ר כהן שימש כחוקר אורח בארכיון הוסרל באוניברסיטת אלברט לודוויג בפרייבורג, כעמית בתוכנית ע״ש ארתור פריד במרכז האקדמי שלם, וכעמית במרכז אדלשטיין להיסטוריה ופילוסופיה של המדע. מחקריו ראו אור במגוון כתבי עת, ואחד ממאמריו זכה ב-Ted Kisiel Junior Scholar Award הניתן על ידי אגודת חוקרי היידגר, ה-Heidegger Circle.

פרטי התקשרות

פרסומים נבחרים

“Mathematical Objectivity and Husserl’s ‘Community of Monads’,” Axiomathes 32 (Suppl 3) (2022), pp. 971-991.

“The Ethics of the Circular and the Rectilinear in Plato’s Timaeus,Ancient Philosophy, 40 (1) (Spring 2020), pp. 93-106.

“Logic and Morality: Contradiction, Good and Evil,” Hegel-Jahrbuch, 11 (1) (2018), pp. 93-97.

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם