אודותהסגל

ד' גרשון לוונטל

התוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם

ד"ר ד' גרשון לוונטל הוא היסטוריון תרבותי של המזרח התיכון, ומרצה בתוכנית ללימודי המזרח התיכון והאסלאם במרכז האקדמי שלם.

ד”ר לוונטל מחזיק בתואר דוקטור בהיסטוריה של המזרח התיכון מאוניברסיטת ברנדייס. תחומי ההתמחות שלו הם ההיסטוריה וההיסטוריוגרפיה של האסלאם הקדום, ההיסטוריה של איראן, הדת הבהאאית, והחברה הישראלית. בעבודתו ובהוראתו, הוא מתמקד בתפקידם של דת, זיכרון, וקונפליקט ביצירה ובתחזוק של זהויות. כיום הוא חוקר נושאים כמו תפקיד הנרטיב בהיסטוריוגרפיה המוסלמית הקדומה ודת ולאומיות במזרח התיכון המודרני. הדוקטורט שלו זכה בפרס היוקרתי של הדוקטורט הטוב ביותר של הקרן ללימודי איראן (2012) וגם בפרס הדוקטורט ע"ש גלצר של אוניברסיטת ברנדייס (2012).

בלוג אישי

פרסומים נבחרים

"The Death of Rostam: Literary Representations of Iranian Identity in Early Islam," Iranian Studies 50.2 (March 2017).

‘“Saddam’s Qādisiyyah”: Religion and History in the Service of State Ideology in Baʿthi Iraq,"Middle Eastern Studies 50.6 (November 2014).

Encyclopædia Iranica (2013): Peer-reviewed entries on The Battle of Qādesiya and Rostam b. Farroḵ-Hormozd.

Encyclopedia of Jews in the Islamic World (Brill, 2010): Over 70 peer-reviewed entries on Jewish press, rabbis, and diplomats, and long entries on Ottoman Jewry (1650–1835), diplomacy, and Bulgarian Jewry.

יום פתוח דיגיטלי

25.06  |  20:00-17:00

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום פתוח דיגיטלי: להרגיש איך זה ללמוד אצלנו, להכיר את תוכנית הלימודים, להבין איך התואר שלנו יכול להביא אתכם למקומות מדהימים ולשאול אותנו כל מה שמעניין אתכם.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד

הרשמה ליום המיון

18.08  |  14:00-08:00

יום המיון כולל מבחן המעריך כישורים אנליטיים וחשיבה ביקורתית, משימת כתיבה ודיון קבוצתי. מועמדים שעברו בהצלחה את שלושת השלבים הללו יזומנו לריאיון אישי.
ההשתתפות ביום המיון הינה בהזמנה בלבד.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם עם כל הפרטים

* יום המיון יתקיים במתכונת דיגיטלית. במידה שנוכל לקיימו פיזית, נודיע על כך מראש.
* אנחנו לא דורשים פסיכומטרי

מתעניינים בלימודים?

דברו איתנו

המרכז האקדמי שלם מעניק תואר ראשון דו־חוגי למצטיינים שמחפשים חוויה אינטלקטואלית וחברתית ייחודית ושואפים לאזרחות פעילה ומשפיעה בחברה הישראלית. נשמע טוב? כדאי שנדבר.

מצטיינים? השאירו את פרטיכם ונחזור אליכם בהקדם