חוויההמשלחת השנתית לסן פרנסיסקו

אנחנו מגיעים רחוק. מאוד

יש דברים שפשוט אי אפשר ללמוד בכיתה. לכן אנחנו יוצאים ממנה, ולפעמים מתרחקים ממנה. מאוד.

בכל שנה יוצאת קבוצת סטודנטים לסן פרנסיסקו, למסע אינטנסיבי בין אתגרי הקהילה היהודית באזור החוף המערבי. בין השאר, תיפגשו עם מוסדות יהודיים מסורתיים, עם קבוצות כמו ג'יי סטריט ואיפא"ק, עם סטארט־אפים יהודיים חברתיים, ועם מוסדות דת קונבנציונליים (וגם פחות) הפועלים במרחב.

משבוע אחד לשיחה של ארבע שנים

המסע משתלב בשיח המרכזי בשלם, העוסק באתגרים העומדים בפני העם היהודי ובשאלה כיצד יכולות שתי הקהילות היהודיות הגדולות ביותר בעולם – הישראלית והאמריקאית – ללמוד זו מזו ולפעול יחדיו לטובת מטרות משותפות.

מבטיחים לכם חוויה ייחודית

הלימודים בשלם הם חוויה אינטלקטואלית וחברתית יחידה במינה, המתרחשת גם בכיתה וגם מחוצה לה. ניקח אתכם למסע במקומות הפחות מוכרים בחברה הישראלית, נטוס להודו, לסן פרנסיסקו ולוושינגטון, ויחד נגבש קהילה לומדת ופעילה, שלא תוכלו למצוא בשום מקום אחר בישראל.

המסע לסן פרנסיסקו: לפגוש את יהדות ארה"ב

כמעט 12,000 קילומטרים מפרידים בין יהודי קליפורניה לבין הסטודנטים במרכז האקדמי שלם. ומה לגבי מרחק הדעות? לעיתים נדמה שתהום של דעות, תפיסות חיים וחוויות מעצבות שונות פרושה בין יהודי ארה"ב ליהודי ישראל, וכי מדובר בשתי תרבויות רחוקות. האם אכן זהו המצב? האם אנחנו מכירים מספיק את יהודי ארה"ב והם מכירים אותנו?

קראו עוד

משלחת הסטודנטים לסן פרנסיסקו: יומן מסע

במסגרת הקורס "אתגרים בחברה הישראלית" יוצאים סטודנטים מהמרכז האקדמי שלם לסן פרנסיסקו, למסע מרתק בין אתגרי הקהילה היהודית באזור. בין השאר, נפגשים הסטודנטים עם מוסדות מסורתיים, עם קבוצות כמו ג'יי סטריט או אייפאק ,עם סטארט-אפים יהודיים שמתמודדים עם אתגרי היהדות בארה"ב ועם מוסדות דת קונבנציונליים ולא קונבנציונליים שפועלים באזור.

קראו עוד

מתעניינים בלימודים אצלנו?
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

יום פתוח 14.2.20

בואו לחוות איך זה ללמוד אצלנו

כדי להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף אלינו ליום הפתוח: להשתתף בשיעורים מרתקים, לשאול את הסטודנטים על החוויה שלהם, לשמוע מהבוגרים על פיתוח קריירה וליהנות מאווירה ייחודית של קהילה לומדת

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

ביקור בשלם

בואו להכיר אותנו קצת יותר

כדי שתוכלו להכיר אותנו באמת, אתם מוזמנים להצטרף ליום שגרתי אצלנו. בואו להרגיש אותנו בלי תיווך: היכנסו לשיעור*, שוחחו עם הסטודנטים בהפסקות ובדקו אם אנחנו "מרגישים" לכם נכון

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

*הביקור בשיעורים הינו בתיאום מראש בלבד