השכלה גבוהה ברוח אוניברסיטאות העילית בארצות-הברית ובאירופה

המרכז האקדמי שלם מציע, לראשונה בישראל, תואר ראשון (BA) בלימודים הומניסטיים ברוח האוניברסיטאות המובילות בעולם. באמצעות התכנית ללימודים הומניסטיים פוגשים הסטודנטים את הרעיונות הגדולים שעיצבו את הציוויליזציה המערבית ואת התרבות היהודית.

השיח ההגותי נמשך בכל שנות הלימודים לתואר ומשתרע על פני פילוסופיה וספרות, היסטוריה ודת, מדעי הטבע ומדעי החברה. חלק עיקרי מזמנם של הסטודנטים מוקדש לקריאת ספרי מופת ודיון בהם. התכנית מצרפת את הלומדים לשיח אינטלקטואלי המתנהל זה אלפי שנים, ומקנה להם את האמצעים להשפיע על עתידו.

במהלך הלימודים המתפרסים על פני ארבע שנים רוכשים התלמידים כלים לחשיבה ביקורתית ויצירתית ומפתחים יכולות כתיבה ורטוריקה ברמת מצוינות גבוהה. מעל הכול, במרכז האקדמי שלם מאפשרים עצמאות מחשבה, כדי שבוגריו יהיו נכונים לכל אתגר: התקדמות מקצועית, התפתחות אישית והשפעה על החברה שבה אנו חיים.

מסלולי לימוד להתמחות מקצועית בנושא אקטואלי הקרוב ללבכם

יחד עם התכנית ללימודים הומניסטיים מוצעת התמחות באחד משני מסלולים: לימודי המזרח התיכון והאסלאם או פילוסופיה והגות יהודית. שתי התכניות נבנו במיוחד עבור המרכז האקדמי שלם, ומתעמקות בהבנת המסורות השונות ובשיח המתקיים ביניהן.

המרצים במרכז האקדמי שלם מזמינים את הסטודנטים להיות חלק מקהילה לומדת, שבה דעותיהם נשמעות, נחשבות חלק בלתי נפרד מהדיון ויוצרות אותו. הלימודים מתקיימים בסביבה אינטימית, לרוב בכיתות קטנות בנות לא יותר מ-25 תלמידים. בנוסף, כל סטודנט וסטודנטית מלווים על ידי מרצה שמנחה אותם באופן אישי לאורך התואר כולו.