חדשות ואירועים

יום מיון בשלם: להרחיב את הגבולות שלך

חוששים מיום המיון למרכז האקדמי שלם? אל תחששו. מדובר ביום נעים והמשימות שבו לא קשות במיוחד. הרשמה, מבחן, משימת כתיבה, דיון קבוצתי וראיון אישי: חמשת הצעדים שעליכם לעשות כדי לצלוח את יום המיון בשלום בתאריך 20.7 בשלום – ואולי אפילו בהנאה.

25 ביוני 2017

יום מיון במרכז האקדמי שלם יכול להיות שונה ממה שהתרגלת אליו במוסדות אחרים. בשלם אין צורך בבחינה פסיכומטרית והמועמדים נמדדים בו לא רק על פי ציוניהם אלא גם על סמך יכולת החשיבה שלהם, ההתנהלות האישית והשאיפות שמכוונות אותם.

איך לעמוד באתגר? בדיוק בשביל זה אנחנו כאן: הנה חמשת הצעדים שעליך לעשות כדי לצלוח את יום המיון  – ואולי אפילו בהנאה.

צעד א' – הרשמה וקבלת פנים

בבוקר צח ובהיר תפסעו למרכז האקדמי שלם שבקרית מוריה (מפת הגעה), ואת פניכם יקבל איש המרכז האקדמי. לאחר הרשמה קצרה תיגשו לשולחן ההתרעננות ותוכלו לשתות בנחת כוס קפה כשלצדה מאפה חם.

כמה דקות מאוחר יותר תיכנסו עם שאר המועמדים לכיתה, שם יינתן הסבר קצר על המרכז האקדמי שלם: מה לומדים, מה החזון ומי האנשים שמרכיבים את המוסד. לאחר ההסבר תיערך סקירה של יום המיון, השלבים המצפים לכם, לוחות הזמנים ומה נדרש מכם.

אם חשוב לכם להכיר את מבנה המרכז האקדמי ולהתמצא בו עוד לפני הגעתכם, תוכלו להצטרף לסיור מדומה. קבלת הפנים תיערך באולם המבואה, ואילו ההקדמה וסקירת לוחות הזמנים ייערכו בכיתה החכמה.

צעד ב' – מבחן מאיה

השלב הבא הוא מילוי מבחן מאיה.

המבחן אינו מודד ידע אלא מעריך כישורי חשיבה, פתרון בעיות ומחשבה ביקורתית. מבחנים בסגנון זה נהוגים באוניברסיטאות עילית כאוקספורד וקיימברידג', ואינם דורשים הכנה מוקדמת. תכליתו של המבחן היא לבדוק את התאמתם של מועמדים המגיעים מרקעים שונים ללימוד נושאים מורכבים כגון פילוסופיה, כלכלה וניהול – מקצועות הדורשים מגוון יכולות. בבחינה שני פרקים, ובכל פרק שאלות משלושה סוגים: שאלות הבנה והסקה, הבנת קטע קריאה והבנת תרשים או טבלה. משך המבחן: 90 דקות, והוא רב-בררות ("אמריקאי").

tsa_cover

מבחן מאי"ה בודק כישורי חשיבה וניתוח בעיות

צעד ג' – משימת כתיבה

בסיום המבחן תינתן לכם הפסקה קצרה (20-30 דקות) להתרעננות, ולאחר מכן תיכנסו שוב לכיתה ותתבקשו למלא משימת כתיבה. מספר ימים לפני יום המיון יישלח אליכם טקסט הגותי לקריאה ולהעמקה, וכעת תידרשו לכתוב על אודותיו מאמר של עד חמש מאות מילה.

צעד ד' – דיון קבוצתי

המבחנים בדקו את יכולותיכם האישיות, ואילו עכשיו הגיע הזמן לשיחה אינטלקטואלית. לפני הגעתכם ליום המיון יישלח אליכם קטע קריאה באורך כמה עמודים, ובשלב זה תידרשו לחוות את דעתכם ולשתף את שאר המשתתפים בהרהורים שהיו לכם בעת הקריאה, תובנות אליהן הגעתם לאחר הפגישה עם הטקסט ונושאים עקרוניים עליהם הקטע נסוב בעיניכם.

אל דאגה, לא הכל מוטל על כתפיכם: את הדיון ילווה מנחה מטעם המרכז האקדמי שלם, שיכוון אתכם בשאלות, ייתן מקום מכובד לכל משתתף להביע את דעתו ויציע כיוונים שונים. סביב החדר יושבים מעריכים וכותבים חוות דעת על כל אחד מהמועמדים, המסייעת להעריך את מידת התאמתו ללימודים. מטרת הדיון איננה שאחד המשתתפים 'ינצח' את עמיתיו, אלא שהדיון יאיר זוויות שונות של נושא חשוב ומרתק, ויינתן לכל מועמד מקום ומרחב להביע את דעתו האישית. בכך יסתיים יום המיון.

דיון בכיתה עם ד"ר עידו חברוני

דיון על טקסטים מספרי מופת: לגבש דעה, לנסח אותה ולהביע אותה בפני קהל אוהד

צעד ה' – ראיון אישי

עברת את יום המיון? איחולינו! כל מה שנשאר כעת הוא להגיע לראיון אישי.

לאחר קבלת הודעה על מעבר המיון בהצלחה, תיקבע פגישה אישית בינך לבין שני אנשי סגל במרכז האקדמי. במהלך השיחה נוכל להכיר אותך באופן אישי יותר, לשמוע על השאיפות שלך, על החלומות ועל המקום ממנו באת. גם עבורך זו תהיה הזדמנות להכיר את אנשי הסגל שלנו באופן יותר אישי, לשאול שאלות ולבחון האם המרכז האקדמי מתאים לכישוריך.

זהו, אלה הם חמשת הצעדים בדרך שלך להתקבל לתכנית המצטיינים של שלם. בסופו של דבר יום המיון – כמו כל תכנית הלימודים בשלם – הוא הזדמנות לחוויה אינטלקטואלית וחברתית מרתקת. עכשיו, אחרי שיש לך מושג מה מצפה לך, כל מה שצריך הוא למלא את הטופס המופיע מטה ולהירשם. לאחר שליחת הטופס ניצור איתך קשר ונודיע לך על תאריך יום המיון הקרוב. בהצלחה!

 

הגישוּ מועמדוּת בממשק הממוּחשב שלנוּ.

מתעניינים בלימודים בשלם? בדקוּ התאמתכם

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס ובואו ליום הפתוח הקרוב בתאריך 27.04.18 בשעה 10:00.

אירועים קרובים

יום פתוח

27 באפריל 2018
13:00-10:00
קריית מוריה | רח' העסקן 3 | ירושלים
יום פתוח במרכז האקדמי שלם

ידיעות

קבלו עדכונים משלם

לקבלת עדכונים מהמרכז האקדמי שלם, מלא/י את פרטיך