חדשות ואירועים
ספיר בלוזר, סטודנטית בשלם, על רקע משכן הכנסת
ספיר בלוזר, סטודנטית בשלם, על רקע משכן הכנסת

חדש בשלם: המדור להתמחות ומנהיגות

משרד חדש בשלם: מדור התמחות ומנהיגות. ראש המדור, אודליה יצקן: "נשלב סטודנטים בשנה ג' וד' בשדה המקצועי ונכין אותם למשרות הנחשקות במשק"

11 באוקטובר 2015

אם תשאלו סטודנט או סטודנטית מה הם עומדים לעשות כשיהיו גדולים, רוב הסיכויים שהתשובה תהיה קרובה לתחום שאותו הם לומדים. אבל מה יענו סטודנטים שהחוג הראשי שלהם הוא בלימודים הומניסטיים, המכשיר אותם למגוון רחב של מקצועות וכל האפשרויות פתוחות בפניהם?

כדי לתת לשאלה הזו מענה מעשי, משרד חדש הוקם במרכז האקדמי שלם: מדור התמחות ומנהיגות. אודליה יצקן, שתעמוד בראשו, מדברת על המדור בהתרגשות: "המטרה היא לשלב סטודנטים כבר בשנה ג' וד' של הלימודים בשדה המקצועי, לעזור להם להתפתח כאנשים תורמים ומשפיעים ולכוון אותם למיצוי הכישורים שלהם".

בדרך זו הסטודנטים, המשתלבים במשרדים גדולים, חברות מובילות, עמותות חברתיות ובמגזר הציבורי רוכשים ניסיון תעסוקתי, בוחנים את יכולותיהם, לומדים להכיר ארגונים ואת דרך פעולתם ויוצרים קשרים להמשך הדרך.

"המדור יתחיל לפעול כבר בשנה הבאה עם קרוב ל-50 סטודנטים", מספרת אודליה בעיניים בורקות, "שישתלבו כמתמחים כבר בסמסטר הקרוב במגוון משרות התמחות".

אודליה עצמה אינה באה מתחום ההשֹמה אלא בעלת רקע ביזמות חברתית. בימים אלו קמה ביוזמתה מכינה קדם צבאית לבנות, והיא חברה בצוות היגוי של מיזם בעיר העתיקה בירושלים. בעברהּ הייתה מנהלת אמנותית, מפיקה עצמאית וכותבת, ועבדה שנים רבות במוזיאון ארצות המקרא.

IMG_4668

בונה תכנית מקיפה. אודליה יצקן, ראש מדור התמחות ומנהיגות

המדור החדש, הייחודי בנוף האקדמיה הישראלית, יקדם את הסטודנטים בשלוש דרכים. ראשית, הוא עתיד להתאים לכל סטודנט וסטודנטית – כמובן, מתוך התייעצות ושותפות – התמחות המתאימה לשאיפותיהם, לכישוריהם וללהט האישי שלהם. שנית, במהלך ההתמחויות הסטודנטים ישתתפו בסדנאות לפיתוח מיומנויות אישיות – השתלבות בארגון גדול, כניסה לתפקיד חדש ורישות חברתי, ולצדן מיומנויות מקצועיות ­– עבודה עם תוכנות, עמידה מול קהל, שיווק ברשתות חברתיות, ועוד. השלב השלישי הוא ליווי לאחר סיום הלימודים, הכולל סיוע בהשמה, קשר מקצועי בין בוגרי המרכז האקדמי, ייזום כנסים והשתלמויות ועוד.

כמי שלמדה תואר ראשון ושני בתולדות האמנות, גם אודליה נשאלה לא פעם על המשך דרכה המקצועית. "יש שנים שאתה צריך להקדיש לבניית המסד, ושנות הלימודים הן השנים שעיצבו אותי", היא אומרת בהסתכלות לאחור, "כמו ברומן של הנרי ג'יימס, על נערה צעירה שנשלחת לאירופה הקלאסית ולומדת את יסודות התרבות, כך גם אני הרגשתי שהלימודים עונים על חסר מאוד עמוק שהיה בי". לדבריה, תהיות על העתיד מלוות כל סטודנט, גם אם הוא לומר תואר הנחשב 'מעשי'. "בסופו של דבר", היא פוסקת, "אנשים צעירים תוהים על עתידם, וזה חוצה מגזרים ומקצועות ולגיטימי לחלוטין".

בין התחומים שכבר שובצו בהם סטודנטים לשנה הקרובה, התמחויות בתחום הפרסום, התקשורת, המחקר האקדמי, וכן בכנסת, במשרדים ממשלתיים ובמוסדות אמנות ותרבות.

"אנו בונים תכנית מקיפה שתכלול ליווי אישי של כל סטודנט על ידי אישיות בעלת ותק בתחום שאותו בחר", מרחיב ד"ר דניאל גורדיס, ראש החוג ללימודים הומניסטיים. "להתמחות עצמה יתווסף פן עיוני כשהסטודנטים ייפגשו לארוחת ערב דו-חודשית עם דמויות בעלות ניסיון שיחלקו איתם מניסיונן האישי. תכנית ההתמחויות מוכיחה כי לצד המצוינות האקדמית, הלימודים ההומניסטיים מהווים בסיס לקריירה משמעותית המשפיעה על פני החברה".

מתעניינים בלימודים בשלם? בדקוּ התאמתכם

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס ובואו ליום הפתוח הקרוב בתאריך 22.06

אירועים קרובים

יום פתוח

22 ביוני 2018
13:00-10:00
קריית מוריה | רח' העסקן 3 | ירושלים
יום פתוח במרכז האקדמי שלם

ידיעות

קבלו עדכונים משלם

לקבלת עדכונים מהמרכז האקדמי שלם, מלא/י את פרטיך