חדשות ואירועים
יונתן אלדובי והתיק ג\'ואי. תמונה: באדיבות Koala-Gear
יונתן אלדובי והתיק ג'ואי. תמונה: באדיבות Koala-Gear

יונתן אלדובי גייס מאה ושישים אלף דולר לייצור תיק ייחודי

שיתופי הפעולה שיצר אלדובי בעזרת מדור התמחות ומנהיגות בשלם העיפו את המיזם המתרקם לגבהים – תרתי משמע

28 באוגוסט 2016

תיק-תק: סטודנט שנה ג' בשלם, יונתן אלדובי, עשה לאחרונה צעד ענק בדרך להגשמת חלום וגייס בתוך שבועות ספרים למעלה מחצי מיליון שקלים דרך אתר גיוס ההמונים 'קיקסטאטר', לצורך ייצור תיק גב ייחודי שהגה.

"העבודה על התיק ג'ואי התחילה מרעיון לבנות מערכת גב מסוימת, שעלה במהלך שירותי הצבאי. המעצבת אפרת מיכמן ואני ניסינו כמה אפשרויות, הדפסנו אותן בתלת מימד, התייעצנו עם מומחים והגענו לתוצאה הסופית – תיק בעיצוב עירוני ואלגנטי ועם מערכת גב נוחה בטירוף", הוא אומר בשיחה שנערכת בעיצומו של מיזם הגיוס.

את הרעיון החל יונתן לפתח במהלך הלימודים, אז היה מוכרח לסחוב ללימודים את ספרי המופת הכבדים הנלמדים בשיעורים בשלם. "אולי אם הלימודים לא היו כל כך אינטנסיביים, התיק הזה לא היה בא לעולם", הוא מחייך, "אודיסיאה, התנ"ך, הקוראן – אלו ספרים כבדים שאתה מרגיש אותם על הגב, וידעתי שאני יכול למצוא לזה פתרון". בניסיון להקל מעט על גבו הסטודנטיאלי, יונתן החליט להוציא לפועל את רעיון התיק האיכותי ולרכוש על הדרך ניסיון כיזם חברתי המגייס את הקהל להאמין ברעיונות שלו.

מה כל כך ייחודי בג'ואי? יונתן: "זה תיק אידיאלי לסטודנט. יש לו מראה נקי ואופנתי אבל הוא מסוגל להכיל מחשב נייד, בקבוק מים, ערימת ספרים וקופסת אוכל, וזה מבלי להחשיב את התאים הנסתרים לארנק, מכשיר סלולרי ומפתחות. אם יוצאים לטיול, הוא מסוגל לגדול כמעט פי שניים ולהכיל גם בגדים ומזון".

מלבד המשקל המחולק נכון, יונתן מדגיש מילת מפתח שנעשתה אופנתית ביותר בימים אלו: נגישות. "רובנו לא רוצים להוריד את התיק כדי להיות מסוגלים להגיע לחפצים שלנו. צוואר תפוס הוא הרבה פעמים תוצאה של תנועות לא נוחות שאנחנו עושים, ועיצבנו את התיק כך שחלקים משמעותיים בתיק נגישים בקלות בעוד שהוא נישא על הגב".

אבל התכנון והעיצוב היו רק תחילת העבודה. אלדובי לקח הרעיון לאודליה יצקן, ראש מדור התמחות ומנהיגות, שמצדה שידכה אותו ללא אחר מג'פרי שוורץ, לשעבר מנכ"ל חברת טימברלנד המכהן בחבר הנאמנים של שלם. "הרעיון היה לחבר את יונתן לתובנות של מי שעשה את הצעדים הללו לפניו", אומרת אודליה, "אבל לא נוצרו פה רק יחסים של מורה ותלמיד, אלא דו שיח של יזם צעיר עם איש עסקים ותיק. כאשר בשלב מסוים יונתן הוא זה שהצליח לשכנע את ג'פרי בדרך הפעולה הנכונה, ידעתי ששיתוף הפעולה שיצרתי עלה על המסלול הנכון".

heather

הית'ר לארסן. ריחפה מעל מגדל דוד. תמונה: באדיבות Koala-Gear

שיתופי הפעולה לא נעצרו כאן: כחלק מהשקת גיוס ההמונים, הזמין אלדובי את הת'ר לארסן, הולכת-על-חבל בעלת שם עולמי, לצעוד על חבל מתוח תוך שהיא נושאת את התיק על גבה. אודליה חיברה את יונתן עם דניאל קינרייך, סטודנט אחר בשלם שהתמחה באותה עת במוזיאון מגדל דוד בירושלים – ואתר הצילומים נקבע.

"הצעידה בגבהים במתחם מגדל דוד משכה המון תשומת לב תקשורתית, הן מצד העיתונות המקומית והן מצד העיתונות הבינלאומית", אומר אלדובי, מה שעזר להפוך את קמפיין הקיקסטארטר להצלחה פנומנלית. למרות יעד גיוס צנוע של כ-20,000$, גייס המיזם 70,000$ כבר בשבוע הראשון להשקה וכעת, שבועיים לפני סיומו, הוא עומד על כ-160,000$ – פי שמונה מיעד הגיוס המקורי (!), מה שאומר שלפעמים הדבר שצריך כדי להגשים חלום הוא קצת מזל, ולפעמים מספיק להיות סטודנט עם תיק על הכתפיים...

מתעניינים בלימודים בשלם? בדקוּ התאמתכם

רוצים ללמוד במחזור הבא של המרכז האקדמי שלם? מלאו טופס ובדקו התאמתכם ליום המיון הקרוב בתאריך 12.08

ידיעות

קבלו עדכונים משלם

לקבלת עדכונים מהמרכז האקדמי שלם, מלא/י את פרטיך