החיים בשלם  אירועי סטודנטים

יעודכן בקרוב.

מפגשים שבועיים

החוג לתנ"ך

יום א', בשעה 18:30

מטרת חוג הבקיאות היא לסיים לקרוא את התנ"ך ולקבל תשתית ידע רחבה ככל שניתן ויכולת התמצאות במרחבי האסופה המקראית. החוג מתנהל בצורה אינטימית ומעמקיה בדיונים בעקבות הקריאה. את החוג מנחה ד"ר אורית אבנרי, מרצה בתכנית ללימודים המוניסטיים ודיקאנית המרכז האקדמי שלם.

חוג לפילוסופיה

יום א', 19:00-20:30

קבוצת הקריאה בפילוסופיה מוקדשת לדיון חי, ביקורתי וצמוד טקסט בכמה מן היצירות המרכזיות בהגות החדשה ובת זמננו בדגש על אלו שאינן נלמדות בתכנית הלימודים הפורמלית. הסמסטר קוהקבוצה תעלמד את "פרגמטיזם" של ויליאם ג'יימס המציע הבנה מחודשת של מושג האמת ושל תכלית הפילוסופיה בכללה.

חוג להשקפה לאומית ליברלית

יום ב, 19:00

סדרת מפגשים אשר יעסקו במתח שבין לאומיות וליברליזם. מפגשים אלה כוללים הרצאות מאת מיטב הדוברים שידונו בשאלה כיצד מתח זה בא לידי ביטוי בסוגיות מפתח בישראל?

חוג זה מתקיים בשיתוף פעולה על מרכז מורשת בגין.

חוג מבוא לחקר כתב יד

יום ג, 12:00 הפסקת צהריים

בחוג יקבלו הסטודנטים כלים לקריאה ביקורתית במגוון גרסאות שונות לכתבי יעד, לצד הוצאה לאור כתבי יעד וספרונים שהם כותבים בעצמם. בחוג תלמדו לקרוא ולנתח כתבי יד עתיקים על פי סט כללים אקדמיים.

המקהלה

יום ד', 18:30

מקהלת הסטודנטים של המרכז היא הקול החי של המרכז האקדמי שלם. המקהלה מציגה רפרטואר ססגוני ומגוון המגיע מרחבי העולם. הביצועים מתנהלים בסטנדרט גבוה של ביצוע, מחויבות והשקעה. כל הזמרים והזמרות מתנסים יחדיו בשירה סולנית במסגרת השירה בהרכב. המקהלה מקיימת במהלך השנה אירועי חגים, הופעות וגם סמינר מקצועי. חממו גרונות.

עיר עמים

יום ד', 12:00 הפסקת צהריים

סדרת מפגשים עם מיטב הדוברים העוסקים בסוגיות המורכבות של המציאות החברתית-פוליטית במזרח ירושלים. עיר עמים הנה עמותה ישראלית העוסקת במורכבות החיים בירושלים בהקשר של הסכסוך הישראלי-פלסטיני ובעתידה של העיר. בעיר עמים פועלים לירושלים תהיה צודקת ושוויונית, תוך קידום התנאים לעתיד יציב יותר בירושלים. החוג כולל סיור במזרח העיר.

חוג מתייעלים

יום ד', 12:00 הפסקת צהריים

חוג להרחבת הידע הפיננסי ורכישת כלים בסיסיים להתנהלות כלכלית נכונה.

פרויקט מתייעלים הוקם מתוך רצון לעזור לאנשים להתייעל בהתנהלותם האישית והפיננסית, בביתם הפרטי ובאורח חייהם הכללי.

מטרת החוג היא ללמד אתכם כיצד למנוע פגיעה כלכלית בעתיד תוך כדי הגשת ידע פיננסי וכלכלי במטרה לייצב את חיו של האדם ולהוביל אותו ליציבות ועצמאות כלכלית בחייו הבוגרים.

חוגי ספורט

יום ה, 18:00

לא רק את המוח צריך לאמן- המרכז האקדמי שלם מציע פותח בפניכם מגוון חוגי ספורט ובריאות המתקיימים במרכז ביניהם: כדורגל, כדורסל ויוגה. בנוסף משתתף המרכז, כמו בכל שנה, במרתון ירושלים ובמרוץ אפיקים. חוגי הספורט בשלם משלבים פעילות משמעותית לגיבוש גוף הסטודנטים ומספקים אימון משלים לגוף ולנפש לצד הלימודים בכיתות.

השנה המרכז האקדמי שלם פותח חוגי ספורט שונים החל מקבוצת כדורגל, כדורסל  ויוגה. המפגשים מתקיימים במרכז האקדמי שלם במגרש הספורט ובכתת היוגה. בנוסף, המרכז משתתף באופן קבוע במרתון ירושלים ומרתון אפיקים. המרכז רואה בחוגים הספורטיביים כחלק משמעותי לגיבוש הקהילה הלומדת ומתן מענה גופני ונפשי לצד הלימודים השותפים.

מועדון האופרה החודשי

יום ה, 12:00 הפסקת צהריים

במועדון נערוך מפגש חודשי של צפייה באופרה ונאפשר פיתוח ראייה ביקורתית וזיהוי מוטיבים בתוך היצירות השונות.

כמו-כן נשוחח על האופרות בהקשרן ההיסטורי וביחס ליצירות הקלאסיות אותן לומדים הסטודנטים כחלק מתוכנית הלימודים בשלם

חוג מבוא לתכנות ופיתוח יישומונים

יום ה, 17:00

בחוג המבוא לומדים הסטודנטים מושגים בסיסיים בתכנות בשפת java ובכך יוזמים פרויקטים אישיים ובנייתם מאפס לאפליקציות בנייד.

במהלך חוג זה הסטודנטים לומדים תיאוריות מחשבים של digital humanities ועוד.